ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Не забувайте: шахраї повсякчас за вами пильнують

Не забувайте: шахраї повсякчас за вами пильнують

17 переглядів

Ми, вже не раз писали про те, що наші краяни часто потрапляють у тенети шахраїв. Ті повсякчас вигадують все нові способи ошуканства і обдурювання людей. Однак, здається, не всі на це зважають. Бо надмірно довіряють усім і всьому, знову і знову добровільно віддають злодіям свої заощадження. Прикладів шахрайства безліч. Ось кілька з них.

Шепетівчанка Валентина розпочала ремонт вітальні. Замінили вікно, двері, постелили новеньку підлогу. Все подобається. А ось меблі псують картину оновлення. Одностайно з чоловіком і донькою вирішили: треба їх збути і придбати нові.
Раніше, коли робили ремонт кімнати-студії подавали оголошення про продаж кухонного гарнітуру у газету «Шепетівський вісник». Поки продали і знайшли покупця, минуло понад два тижні.
Тепер, аби пришвидшити процес продажу, вирішили скористатися соціальними мережами і виставили оголошення на сайті «OLX». Наступного дня, а це була п’ятниця, після обіду зателефонував чоловік, який представився Олексієм, менед­жером фірми з реставрації меблів. Почав здалека. Спочатку повідомив, що у фірмі діє цех з реставрації меблів, які були у вжитку, їх ремонтують, лакують, фарбують. Одне слово, оновлюють і продають. Почав розпитувати, які саме меблі жінка продає. Врешті сказав, що їм такі підходять, але трохи задорого. Валентина навіть скинула кілька сот гривень. Потом почав допитуватися, де вона мешкає. Зрештою зійшлися на ціні – 4 тисячі гривень. Потім менеджер зауважив, що він доповість про угоду начальнику цеху і зателефонує, коли їхатимуть за меблями. Далі було ще цікавіше. Знову пролунав дзвінок. Олексій впевненим голосом повідомив, що у фірмі лише безготівкові розрахунки. Тому кошти Валентині скинуть на банківську картку. Аби вона не хвилювалася, порадив поспішити до банкомату, бо до кінця робочого дня залишилося небагато часу, мовляв, це ж п’ятниця, і бухгалтер піде додому. А у суботу приїдуть за меблями. Одягнувшись, жінка таки пішла до банкомату. А потім назвала номер картки і почала чекати, коли надійдуть кошти.
Справді, через 5 хвилин прийшла есемеска. Ви вже здогадалися, про що у ній йшлося: про зняття коштів з картки Валентини…
Жінка стояла ошелешена… Вона не могла повірити, що її так просто ошукали. У розпачі набрала номер, з якого їй телефонували, однак він був уже поза зоною досяжності.
Одним словом, Валентині продаж меблів через Інтернет коштував її грошей — більше трьох тисяч гривень і потрачених нервів.
Свою сумну історію розповіла, коли подавала оголошення у газету.
— Найбільше мене гнітить той факт, що я знала і чула про таке шахрайство, але навіть не могла подумати, що таке може статися саме зі мною. Розкажіть читачам у вашій газеті про зловмисників, які чатують на їхні заощад­ження — каже потерпіла.
А ось ще одна шепетівчанка пані Олена втрапила в іншу халепу. Якось до неї зателефонував чоловік і сказав, що він – працівник банку. Повідомив, що була спроба зняття коштів з її картки на суму 2 тисячі гривень. Олена знала, що на її рахунок напередодні надійшов аванс. Отож, такі кошти були. Далі чоловік запитав, чи доступ до банківського картки має тільки вона, чи можливо ще хтось із її рідних володіє інформацією про номер картки, пін-код. Олена відповіла, що картка у неї і про пін-код ніхто не знає. Потім віртуальний «співробітник» установи поставив їй ще кілька запитань, і, зрештою, зауважив, якщо знову буде спроба зняття коштів з її рахунку, то банк знімає з себе відповідальність, бо свого клієнта вони попередили. Після цього в Олени вже майже не було сумнівів з приводу того, що у банку турбуються про «збереження» її коштів і хочуть допомогти. Який фінал цієї історії, ви, напевно, також знаєте. Олена добровільно віддала свої гроші, досить значну суму, аферисту чи аферистам. Ця пригода сталася три місяці тому.
— Повірте мені. Це був ніби, як кажуть, циганський гіпноз. Мене так переконали, що, знаючи про подібні способи шахрайства, я перестала сумніватися і потрапила у пастку, — зауважує Олена.
Дівчина зверталася у відділ поліції, однак шахраїв не знайшли. Що ж, зловмисники вводять людей в оману, розробляють все нові способи наживи, створюють кримінальні групи, кол-центри по всій країні.
Ще влітку газета писала про те, що поліція на Одещині викрила злочинну групу, яка займалася таким видом шахрайст­ва. Орендувала приміщення, у якому працювало близько 40 осіб. Полісмени вилучили 12 комп’ютерів, ноутбуків, роутерів, сім-картки, чорні списки, мобільні телефони. Під час розслідування встановили, що злов­мисники вкрали у громадян понад 1 мільйон гривень.
Поліціянти наголошують, що кожен з нас має дбати про свої заощадження, нікому не повідомляти дані банківських карток, пін-коди. Адже це ваша таємниця і тільки ваша.
Але щотижня у зведеннях міського відділу поліції позначені потерпілі. То «купують» віртуальний трактор чи автівку, яких не існує, або продають своє збіжжя – у підсумку втрачають свої кошти.
Отож, не забувайте, що шахраї за вами пильнують і наживаються за рахунок ваших заощаджень.
Світлана МОРОЗ.

Залиште Ваш коментар
Перевести