ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Невже «віялові» відключення електроенергії знову повторяться?

Невже «віялові» відключення електроенергії знову повторяться?

137 переглядів

Сучасні молоді шепетівчани мабуть не пам’ятають реалій кінця 1990-х, коли вечорами часто доводилося сидіти «під» свічкою чи керосиновою лампою. Проте цьогорічна нестача вугілля на складах українських теплоелектростанцій, яка «супроводжується» роботою атомних електростанцій не на повну потужність, «спровокували» початок закупівлі нашою країною електрики в Білорусі та Росії.
А у вітчизняній НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) почали застерігати: критична нестача вугілля може призвести до аварії у об’єднаній енергосистемі України.

За даними НЕК «Укренерго», станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 разу – до 436,8 тис т. Більшість запасів вугілля, а саме 48%, зосереджено лише на двох станціях – Луганській і Слов’янській ТЕС.
Цікаво, що у середині грудня 2020-го Міненерго чомусь понизило рівень вимог до обсягів запасів вугілля на складах ТЕС. Якщо 10 грудня вимога до мінімальних запасів складала 1,58 млн т, то вже 11 грудня була знижена до 0,85 млн т.

До речі, на переконання деяких експертів дефіциту електроенергії не виникло б, якби в Україні атомні електростанції працювали більш потужніше, аніж нині. За станом на 4 лютого функціонувало лише 10 із 15 наявних енергоблоків. Тож загальна частка АЕС у генерації всього обсягу електроенергії України становила 50%. А це на кілька відсотків менше, ніж у попередні роки.

Цей стан справ багатьох обурює. Так, нардеп Валентин Наливайченко написав, що Україна почала купувати електроенергію у Росії. «Сьогодні о 12:00 з країни-агресора надійшли перші 1 млн кВт годин», — зазначив він 1 лютого. Також додав, що попереднього місяця, тобто у січні, наша країна купувала струм із нещодавно побудованої Білоруської АЕС.

Нагадаємо, що 3 лютого о 19:25 у 50-тисячному місті Енергодарі на Запорізькій ТЕС сталася аварія, внаслідок якої місто залишилося без світла та води. Дефіцит потужності в ОЕС України, який виник, «Укренерго» компенсувало за рахунок збільшення виробництва електроенергії на гідроелектростанціях (ГЕС). Вони 3 лютого виробили 26,8 млн кВт·год, що на 8 млн кВт·год більше обсягів торгових графіків.
Наразі у Енергодарі тривають ремонтні роботи.

В. К.

Залиште Ваш коментар
Перевести