ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Незгасна пам’ять про бойового побратима

Незгасна пам’ять про бойового побратима

25 переглядів

Минуло уже багато років, але не заростає стежка до могили нашого бойового побратима Сергія Дмитровича Зайчука.

У день його загибелі, 22 серпня, у рідне село Сергія — Орлинці — прибули активісти Шепетівської спілки ветеранів Афганістану: Анатолій Свинарчук, Віктор Чорноус, Андрій Андрєєв, Олександр Мугиль, а також однополчани Сергія Зайчука, з якими він служив в Афганістані, — Микола Ліончук та Леонід Демчук (він разом із Сергієм навчався в Орлинецькій школі, а під час служби обоє товаришували, допомагали один одному).

До проведення заходу долучилися і представники місцевого самоврядування – староста села Ірина Іванівна Наметченюк, завідуючі будинками культури с. Орлинець — Олена Фотіївна Мельник, с. Рожичної — Євгена Вікторівна Лисун, завідуюча бібліотекою Світлана Іванівна Філюк.

Разом з воїнами-афганцями вони відвідали місце поховання загиблогоземляка, пом’янули хвилиною мовчання, поклали живі квіти на могилу і до обеліска на полі імені Сергія Зайчука.

А напередодні у селах громади відбулись спортивні заходи із вшанування пам’яті Сергія Зайчука. Зокрема, був проведений турнір з міні-футболу на честь героя-земляка між спортивними командами із сіл Лотівки, Устянівки та Орлинець. Його переможцями стали юні футболісти села Устянівки. Від Шепетівської спілки ветеранів Афганістану їх було нагороджено футбольним м’ячем.

Також у селі Орлинцях відбувся турнір зі стрільби з пневматичної зброї серед молоді села. Суддями були колишні воїни-інтернаціоналісти. У запеклій боротьбі перше місце виборов Михайло Тимощук, друге посів Сергій Антонюк, а третє дісталось Олегу Низовцю. Усі переможці та призери змагань були нагороджені грамотами від Шепетівської спілки ветеранів Афганістану.

Хочеться сказати, що допоки ми живі, то завжди пам’ятатимемо про свого бойового товариша Сергія Дмитровича Зайчука — воїна-десантника, який загинув від душманської кулі у далекому 1980 році на афганській землі.

Микола ЛІОНЧУК,

член Шепетівської спілки

ветеранів Афганістану.

 

На знімку: біля стели Сергію Зайчуку.

 

Залиште Ваш коментар
Перевести