Двадцять восьмого березня у «Шепетівському віснику» надруковано статтю «Без оголошення «війни» київські чиновники «бомбардують» Шепетівське локомотивне депо». Мова йшла про те, що 11 березня 2019 року дирекція регіональної філії «Південно-Західна залізниця» видала наказ № 111-Н, згідно з яким депо з 1 жовтня ц. р. фактично припинило б своє існування.

У депо відбулися збори трудового колективу, ініційовані первинною галузевою і вільною профспілками, на яких не тільки засуджено дії київських чиновників, а й ухвалені відповідні звернення до різних інстанцій, у тому числі до ще чинного Президента України, міського голови Шепетівки.

Це звернення, а також стаття у «Шепетівському віснику» наробили, як колись казали, чимало шурхоту у кабінетах київських високопоставлених чиновників. Адже залізничники обіцяли, у випадку невиконання вимог трудового колективу про збереження виробничого підрозділу, провести 9 квітня під стінами АТ «Укрзалізниця» попереджувальну мирну акцію.

Але акція не відбулася, хоча локомотивники були налаштовані войовниче. Справа у тому, що 5 квітня до депо завітала досить представницька комісія з Києва. У наступному номері газети, до речі, ми назвемо посади і прізвища столичних «парламентарів», яких уповноважили залагодити один з найбільш резонансних на сьогодні конфліктів у АТ «Укрзалізниця».

Знову ж таки, відбулися збори колективу. Майже три години люди очікували з нетерпінням на вердикт переговорів між приїжджими, адміністрацією депо та представниками профспілок.

Один із членів комісії у виступі на зборах зауважив:

— Ми усі «перехворіли» вашим питанням. Ухвалено компромісне рішення, і наказ № 111-Н передбачено змінити: Шепетівське локомотивне депо буде збережено, як цілісний виробничий підрозділ. Від себе скажу, що це відбулося завдяки вашому корчагінському духу.

Цю новину локомотивники зустріли гучним «Ура!». А члени комісії відтак напросилися оглянути музей бойової і трудової слави депо.

Газета «Шепетівський вісник» після того, як буде затверджено протокол перемовин у Шепетівці та оголошено новий наказ, що стосується депо, інформуватиме читачів про події на підприємстві.