Наші жінки-волонтерки постійно засвідчують свою глибоку шану і турботу про наших мужніх захисників. Сьогодні розповімо про сільських трудівниць з Михайлюцької громади.
Ось скільки уже різної смакоти приготували жіночки з села Романів. Меню різноманітне і водночас традиційне для української кухні: домашні голубці, налисники, млинці, картопля тушкована, пироги тощо. І усе це вони готують для наших воїнів.
Як мовиться, заправляє тут Наталія Кудрик. Допомагає їй Тетяна Попенчук, а за водія Федір Кондратюк, який доставляє харчі. Син Наталії Кудрик воює під Бахмутом, її чоловік недавно їздив на Схід, возив передачу для сина, побратимів, а у підрозділ доправив акумулятори.
Активно допомагають ЗСУ мешканці села Червоний Цвіт. Серед волонтерок — Валентина Заблоцька, у котрої два сини стоять на захисті Вітчизни. Старший, Віталій, недавно повернувся у рідні краї під час ротації, а молодший — 20-річний Святослав — нині на передовій. Жінка добре розуміє, що іноді наші хлопці й поїсти не встигають, і зігрітися не завжди є можливість. І старається усім, чим може, допомагати захисникам.
Варто зауважити, що роботу трудівниці починають удосвіта. Саме тоді розчиняють опару для випічки. А уже зранку розпалюють у печі й роблять заготовки.
Разом з Валентиною Заблоцькою наїдки готують Гелена Заремська, Людмила Заблоцька, Катерина Ковальська, Любов Ковальська, Ганна Варава, Наталія Філінська, Людмила Матвійчук, Тетяна Литвинюк, Тетяна Савчук, Любов Тишинська, Валентина Якимчук, Людмила Тетерущенко, Людмила Якимчук, Людмила Порубенська, Інна Тимощук, Лідія Квітківська (вона переселенка).
Пані Валентина упевнена, що нашу націю не залякати ні вимкненням світла, ні ракетами, ні «Шахедами».
А власники пекарні із села Заморочення дають хліб. Сільські жінки також готують вареники, налисники, котлети тощо. Односельчани допомагають продуктами, збирають кошти.
До речі, місцеві з римокатолицької парафії священники і згуртували сільську громаду для допомоги, збору коштів нашим захисникам. А підприємці ПП «Агросад» підсобляють борошном.
Варто згадати і волонтерок із сусіднього села Городнявки. Усі вони активно співпрацюють із Добровільним об’єднанням громадян «Жінки на підтримку армїї. Шепетівка». Голова об’єднання Оксана Саясіна–Мартинюк розповіла, як мешканці Городнявки, Червоного Цвіту допомагають завантажувати автомобілі, що вирушають на Схід і Південь до наших воїнів.
Фельдшер із Городнявки Галина Главацька також з перших днів війни була однією з ініціаторів волонтерського руху на підтримку армії. Разом із Валентиною Курман шукали приміщення, щоб допомагати захисникам. Організувалися у сільському дитячому садочку і спершу плели маскувальні сітки, а згодом узялися за виготовлення вареників.
Власниця магазину Людмила Гончаренко привезла морозильну камеру і справа, як кажуть, закипіла. Налисники, вареники, пироги, пасочки до Великодня тощо забирали волонтери і відвозили на передову.
Коли виникли проблеми з електроенергією, «передислокували» кухню додому. Чоловік Галини Главацької – Петро – також підключився до роботи. Він пасічник, тож подружжя виготовляє нашим захисникам смачні й корисні ласощі – мед з горіхами.
Роблять ще й енергетичні батончики із натуральних інгредієнтів – меду, насіння, горіхів, сухофруктів. Ця робота копітка і делікатна. Допомагають сусідки – Тетяна Сторожук, Людмила Пономаренко, Валентина Порубенська.
З настанням холодів виникла потреба у лікувальних сумішах (імбир, мед, лимон) для оборонців. Тож городнявські жінки об’єдналися з червоноцвітськими для цієї справи.
Усі разом – до Перемоги!
На знімку: Федір Кондратюк, Наталія Кудрик і Тетяна Попенчук із села Романова підготували харчі для захисників.