ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Новий апарат ШВЛ для лікарні — від громади краю

Новий апарат ШВЛ для лікарні — від громади краю

27 переглядів

Минулої середи Шепетівській центральній районній лікарні передали новий апарат штучної вентиляції легень, на котрий кошти збирали усією громадою. Після оголошення карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу авторкою ініціативи стала місцева підприємиця Наталія Завістовська. Допомогти організувати якісний та прозорий збір коштів відгукнувся Благодійний фонд «Зміцнення громад». А конт­ролювала процес спеціально створена під ініціативу Наглядова рада.

— Дякую усім людям, які довірилися ініціа­тивній групі, долучилися до збору коштів та пожертвували власні гроші на закупівлю нового апарата ШВЛ. Шепетівчани, ви — найкращі! — сказала під час офіційної передачі медичної техніки Наталія Завістовська, організаторка благодійної ініціативи.

Жінка також додала, що, за словами представників фірми-постачальника, така повна комплектація нового апарата ШВЛ — перша у Хмельницькій області.
— Дійсно, це один з небагатьох апаратів, які існують в Україні у такій комплектації. Він хороший і тим, що його обслуговування можуть здійснювати київський завод та хмельницький сервісний центр. Це зручно і вигідно. Дякую кожному шепетівчанину, котрий долучився до цієї благородної справи. Насамперед — ініціатору Наталії Завістовській та за допомогу Благодійного фонду «Зміцнення громад», — зауважив Валерій Сивоконюк, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії ЦРЛ.
— Нам було дуже приємно і важливо підтримати ініціативу Наталії Завістовської, організувати якісний збір коштів та їхню публічну фіксацію. Усі мешканці міста мали змогу щодня контролювати, як відбувається збір коштів і які суми надходять.
На сьогодні зібрано понад 823 тисячі гривень. З них 722 тисячі використано на купівлю апарата ШВЛ. Решта коштів з чітким покроковим звітом та усіма підтверджуючими документами уже використавуються на потреби лікарні. Частина таких товарів уже проплачені, решта — на етапі оплати. Про все це ми і далі будемо публічно звітувати у соціальних мережах, у пресі.
Дякую усім, хто долучився. Цей досвід продемонстрував, що мешканці Шепетівки та району вміють бути єдиною командою, — сказала Тетяна Василик, директорка Благодійного фонду «Зміцнення громад».
На офіційній передачі нового апарата ШВЛ також був присутній голова Шепетівської районної ради Петро Дзяворук.
— Мене переповнює велика гордість за шепетівчан. Пересічні люди з різними думками, поглядами, фінансовими можливостями повірили ініціаторам і не пошкодували пожертвувати власні гроші. Завдяки кожному тепер маємо сучасний апарат штучної вентиляції легень. Бажаю лікарям, аби він був менш затребуваним у використанні, проте додавав упевненості, що за потреби він є і ним можна користуватися. Тобто, аби менше хворіло людей та було більше здорових пацієнтів, — висловився Петро Дзяворук.
— Багато років наша медицина має недостатнє фінансування. Старе обладнання постійно виходить з ладу. А нове вкрай необхідне для лікування хворих у важкому стані. Тому дуже дякую ініціаторам, жителям Шепетівщини, організаціям міста, Наглядовій раді, усім дотичним. Відділення анестезіології та інтенсивної терапії — це дуже організований і професійний колектив, який вкотре у період пандемії коронавірусу підтвердив свою фаховість. Їхню роботу високо оцінили у всеукраїнському масштабі. Тому сьогодні можемо бути упевненими, що медична допомога надаватиметься високопрофесійною командою, а відтепер — з допомогою якісного сучасного обладнання, — додала Валентина Савчук, головна лікарка Шепетівської цент­ральної районної лікарні.
Марина ЛОЖКІНА.
На знімках: під час офіційного вручення апарата ШВЛ.

Залиште Ваш коментар
Перевести