Швидко і майже непомітно пролетів місяць діяльності першого новорічного ярмарку у Шепетівці. Мешканці та гості міста ділилися позитивними враженнями у соціальних мережах, залишали свої схвальні відгуки та дякували за створене свято. Що ж про це думають розпорядники ярмарку та самі підприємці?

«В емоційному плані я дуже задоволений і маю гарні враження. Приємно, що не лише місто вклалося у придбання ярмаркових будиночків, а й також підприємці не залишилися байдужими», — ділиться Олександр Гринь, начальник управління економічного розвитку Шепетівської міської ради.
Як зізнається Олександр Михайлович, на початку не очікував такої кількості підприємців, охочих брати участь у діяльності ярмаркового містечка. «Сподівався, аби хоча б половину (5-6 будиночків) взяли в оренду. А тут без проблем знайшлося 10 підприємців і навіть трохи більше», — додає він.
«Незаважаючи на відсутність снігу, мешканці отримали задоволення від Новорічних свят. Владі та підприємцям разом вдалося створити різдвяну атмосферу», — зауважує Анатолій Остапчук, начальник адміністративно-комунальної інспекції, розпорядник ярмаркового містечка.
За його словами, окрім витрат на закупівлю ярмаркових будиночків, також потрібно було оплатити вивезення сміття, яке підприємці збирали у спеціально встановлений сміттєвий бак. Щодня територію навколо ярмарку обслуговувала прибиральниця, за що також оплачувалося з бюджету міста.
Важливо, що на волонтерських засадах функціонував біотуалет від ТОВ «Шепетівка-компані». Його безкоштовно щодня очищував Шепетівський водоканал. На майбутнє таку допомогу потрібно буде вже оплачувати. Окрім цього транспортування і встановлення ярмаркових будиночків — ще одна, окрема стаття витрат.
«Не можу сказати, що «перший млинець нанівець», бо загалом всі були задоволені. Так, погода трохи підвела, не було такої сніжної зими, як зазвичай. Хвилювався, щоб вандали не пошкодили будиночки. Та широке інформування про цілодобове відеоспостереження, напевно, відлякало їх», — ділиться пан Анатолій.
Схвально відгукуються і підприємці.
«Загалом ми задоволені. Вдалося не лише влаштувати свято, а й трохи заробити. Хоча потрібно було і самим вкладатися у цей проєкт. Зокрема, за свій кошт переобладнали освітлення у будиночку, оскільки наявне було заслабким для використання необхідного технічного обладнання. Також утепляли конструкцію з середини, а ззовні оздоблювали та декорували. Ще для безпеки замінили замки. Також треба буде щось заплатити за відеоспостереження і покрити витрати за використану електроенергію», — розповідає Богдан Ксьондзик, підприємець та орендар ярмаркового будиночка.
Щодо покращення, то пан Богдан озвучив побажання, аби міська влада більше долучалася до прикрашання міської площі, щоб це була не лише ініціатива від підприємців. І, можливо, вдалося б організувати постійне звучання фонової музики, щоб площа була більш «живою». Зізнається, що надалі обов’язково планує брати участь у ярмарку.
Найближчим часом планують провести зустріч робочої групи. Представники влади разом з підприємцями обговорять перші результати та мають визначитися з наступними датами діяльності ярмарку. Розглядатимуть можливість його проведення у наступні святкові дні — на Великдень, День міста, День Незалежності.
Марина ЛОЖКІНА.