ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Обділена школа, обділені діти

Обділена школа, обділені діти

23 переглядів

   Ситуація з включення-відключення тепла по місту Шепетівці знову торкнулася дітей. Без тепла залишилася Шепетівська школа-інтернат, а, як відомо, це не лише будівля навчального закладу, а й гуртожиток, де мешкають 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У шкільних кабінетах і спальних кімнатах  температура знизилася до 10 градусів, почали мокріти стіни.

   Шостого листопада тут побувала група депутатів міськради. А наступного дня    небайдужі активісти кинули клич допомоги  для  школи-інтернату.  Вони подарували новий конвектор, передавши естафету міській владі, приватним підприємцям. У контексті цього варто зазначити, що на нараді  освітян  5 листопада  міський голова М. Полодюк пообіцяв забезпечити школу-інтернат обігрівачами.  До речі, це єдиний навчальний заклад у місті, якому не вистачило бюджетних коштів  на встановлення  модульної  котельні.  Аргументують тим, що це невелика школа. Ніхто не бере до уваги той факт, що тут,  здебільшого, навчаються сироти і напівсироти за яких нікому заступитися. Загалом  в інтернаті  здобувають середню освіту   240 дітей.

    Уже ввечері того дня, 7 листопада  енергоінвестівці знову самовільно включили центральну котельню на вул. Короленка і у приміщенні школи  потеплішало. Діти усміхнені та щасливі. За ніч кімнати прогрілися до 16-18 градусів тепла,  хоча згідно з нормативами температура у приміщеннях має бути 19-22 градуси. Та  діти і цьому раді.  Уранці, 8 листопада, ми поспілкувалися з директором Шепетівської школи-інтернату Оленою  Василівною Пипич. Про ситуацію, що склалася, — далі з її слів.

    — Нині у нашому навчальному закладі тривають роботи із заміни електричної проводки на І поверсі будівлі та встановлення конвекторів. У разі відключення тепла 240 учнів школи навчатимуться у дві зміни у кількох кабінетах, які опалюватимуться обігрівачами. Міська ради виділила на них кошти. Та відповідно до норм техніки безпеки у гуртожитку  обігрівачів бути не може. Відтак, у разі відсутності тепла в опалювальний сезон 40 дітей із 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким насправді нікуди податися, будуть ночувати у садочку «Дюймовочка».

   Нагадаю, що у березні поточного року усім навчальним закладам міста обіцяли модульні котельні на природному газі. У  нас  же мала бути модульна котельня на твердому паливі, усі документи були підготовлені. За кошти, виділені міською радою, у приміщенні  повністю поміняли систему опалення, були замінені труби, регістри, визначили  місце розташування котельні. Та у вересні нам повідомили, що коштів на модульну котельню для нашого закладу освіти вже немає. Натомість міська влада  передбачила гроші на закупівлю 27 конвекторів для  інтернату та знову ж таки пообіцяла закласти у бюджеті кошти на модульну котельню. Проте, коли саме – невідомо. Відтак, питання облаштування індивідуальної котельні залишається невирішеним.

   Правду кажучи, централізоване опалення нас теж влаштовує, але  тільки за умови безперебійного постачання тепла. Та якщо вже зайшла мова про модульні котельні, тим паче для закладу освіти з наявним гуртожитком та кухнею (у дітей чотирьохразове харчування), де, відповідно, і навчаються, і проживають, то гадаю, ці аргументи варто було взяти до уваги насамперед.

    А тим часом небайдужі шепетівчани долучаються до акції «Подаруй тепло школі-інтернату», яку  започаткували активісти міста, подарувавши закладу освіти новий конвектор. Слідом за ними вживані теплі речі та портфелі принесли для вихованців інтернату учні НВК №3.  Від БФ «Інститут солідарності громад» Романа Мацоли доставили в’язані шапки, шарфи та рукавички. Ще кілька ящиків теплого одягу принесли пересічні мешканці. З благодійною допомогою долучаються ті, для яких немає поняття «чужих дітей».

   І насамкінець, Шепетівська спеціалізована школа-інтернат має добрих друзів-благодійників за кордону. Вони можуть допомогти закладу у придбанні котельні, якщо у нього є стартовий капітал. А його, звісно ж,  повинна виділити для школи місцева влада.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести