ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Обережно – змії!

Обережно – змії!

25 переглядів

У зв’язку з настанням теплої погоди під час відпочинку на природі збільшується можливість зустрічі зі зміями. У ЗМІ все частіше з’являється інформація про те, що люди потерпають від укусів гадюк.

Змії водяться поблизу боліт, у лісах, горах і на луках. Єдина умова – наявність поблизу (не більше 100 метрів від гнізда) відкритих ділянок для прийняття ними «сонячних ванн».
Коли температура повітря перевищує середні показники, їхня активність знижується, вони стають малорухомими і млявими, тому, зазвичай, люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають на плазуна.
Як уберегтися
від укусів змій
* Не рухайтеся. Побачивши змію, не робіть різких рухів і почекайте, поки вона не відповзе. Як правило, змія просто не побачить нерухомий об’єкт.
* Одягайтеся відповідно. Якщо ви вирушаєте у місцевість, де можуть мешкати змії, то вибирайте одяг і взуття, які захистять від укусів. Це довгі штани із щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити у черевики.
* Перевіряйте місце відпочинку. Щоб відлякати змію, перед тим, як сісти на траву, камінь або колоду – пошарудіть або постукайте палицею.
* Не торкайтеся до неперевірених предметів руками. Змії часто ховаються у старих пеньках, копицях сіна, під камінням або стовбурами дерев. Саме тому до цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися палицею.
 Що робити, якщо
вкусила гадюка
Намагайтеся якнайшвидше потрапити до лікарні. Адже тільки лікар зможе надати необхідну допомогу. Однак пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки дуже рідко призводить до смерті.
Перша допомога при укусах змії:
– спокій і мінімум рухів;
– місце укусу обробіть антисептиком;
– зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
– прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину;
– не можна висмоктувати отруту: таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті. Відсмоктувати отруту можна, якщо у найближчі години неможливо отримати медичну допомогу;
– не накладайте джгут;
– не припікайте рану;
– не можна вживати алкоголь.
Будьте уважними та обережними!
В.САВІЦЬКИЙ, головний спеціаліст
Шепетівського РУ ГУ ДПСС
у Хмельницькій області.

Залиште Ваш коментар
Перевести