НАЧАЛЬНИКУ ОДНІЄЇ ІЗ ВИПРАВНИХ КОЛОНІЙ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЙОГО ЗАСТУПНИКУ, ЯКІ ПІДОЗРЮЮТЬСЯ В ОТРИМАННІ НЕПРАВОМІРНОЇ ВИГОДИ У РОЗМІРІ 3 ТИСЯЧІ ДОЛАРІВ США
Слідчим суддею Хмельницького міськрайонного суду обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою начальнику однієї із виправних колоній Хмельницької області, а його заступнику – запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який полягає в забороні залишати житло. Чоловіки і підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Санкція ст.368 ч.3 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна, тобто даний злочин є тяжким, а також становить високу суспільну небезпеку, оскільки являється злочином у сфері службової діяльності.
Так, заступник та начальник колонії підозрюються в тому, що вступили у злочинну змову між собою щодо отримання неправомірної вигоди від матері одного із засуджених за неперешкоджання умовно-достроковому звільненню засудженого від відбування покарання, а також позитивне вирішення питання щодо дострокового звільнення її сина з виправної установи. За таку «послугу» мати передала заступнику колонії 3000 доларів США.
Водночас, слідчим суддею визначено розмір застави, який може внести начальник колонії, а це понад 140 000 грн., після чого може бути звільнений з –під варти із одночасним покладенням наступних обов’язків:
не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
— повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
— утриматися від спілкування зі свідками по даному кримінальному провадженню;
— здати на зберігання слідчому, який здійснює досудове розслідування у цьому кримінальному провадженню, свої паспорти для виїзду за кордон.
Заступник начальника колонії був звільнений з –під варти в залі суду, однак суд зобов’язав його:
не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
— повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
— утриматись від спілкування з особами, які є свідками в даному кримінальному провадженні;
-здати на зберігання слідчому, який здійснює досудове розслідування у цьому кримінальному провадженню, свої паспорти для виїзду за кордон.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Прес – секретар Алла Плінська