Уже другий рік поспіль через примхи погоди влітку на Шепетівщині вчасно не настає «великий сезон» збору грибів. Ось і цьогоріч він не розпочинався аж до жовтня. І лише тепер, на подив любителів «тихого полювання», традиційні для середини осені «опенькові жнива» співпали з «урожаєм» білих, «польських» грибів та інших їхніх «родичів».
Цими днями пенсіонерку Марію Федорівну, котра торгує всякою всячиною неподалік зачиненого «Вопака» на проспекті Миру, свіжими грибами «постачає» її чоловік. Доставляє їх до місця збуту з-під села Кам’янки, що у Славутському районі.
За пластикове 3-літрове відерце опеньків жінка править недорого – всього 30 гривень. Аналогічна посудина, повна маленьких білих грибів, у неї коштує на «двадцятку» дорожче.
Також помітили, що по-сусідству продаються гриби-рядовки: 40 гривень за 5-літрове відро. За ними їздять за село Климентовичі (добираються рейсовим «хутірським» автобусом).
Як тільки у жовтні розпочався «великий грибний сезон», шепетівські любителі посмакувати дарами лісів взялися обговорювати ціни, за якими вони продаються на місцевих ринках.
Особливо загострилася дискусія, коли в інтернеті місцевий грибник Валерій виставив на продаж два 5-літрових відра білих грибів за ціною по 300 гривень кожне.
«Це не дорого. Нормальна ціна. У Італії кіло білих коштує 25–29 євро», – зазначила Тетяна Терехова.
«Порівняйте тепер із шепетівськими зарплатами – від 4 до 8 тисяч гривень на місяць», – нагадав Олександр Аржанов.
«Зараз проживаю у Херсонській області. Тут білі гриби приймають по 100 гривень за кілограм. Люди цим живуть», – навів інший цікавий приклад Микола Слободенюк.
Втім, продавці грибів не сумують. Адже на кожен товар, як відомо, є свій покупець. Зрештою, далеко не все купується й продається за гроші. Для багатьох насолоду походити осіннім лісом у пошуках його дарів не замінять ніякі купюри.
Володимир КОВАЛЬЧУК.
Фото автора.