ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Оце так! За опеньками «пішли» білі

Оце так! За опеньками «пішли» білі

45 переглядів

Уже другий рік поспіль через примхи погоди влітку на Шепетівщині вчасно не настає «великий сезон» збору грибів. Ось і цьогоріч він не розпочинався аж до жовтня. І лише тепер, на подив любителів «тихого полювання», традиційні для середини осені «опенькові жнива» співпали з «урожаєм» білих, «польських» грибів та інших їхніх «родичів».

Цими днями пенсіонерку Марію Федорівну, котра торгує всякою всячиною неподалік зачиненого «Вопака» на проспекті Миру, свіжими грибами «постачає» її чоловік. Доставляє їх до місця збуту з-під села Кам’янки, що у Славутському районі.
За пластикове 3-літрове відерце опеньків жінка править недорого – всього 30 гривень. Аналогічна посудина, повна маленьких білих грибів, у неї коштує на «двадцятку» дорожче.
Також помітили, що по-сусідству продаються гриби-рядовки: 40 гривень за 5-літрове відро. За ними їздять за село Климентовичі (добираються рейсовим «хутірським» автобусом).
Як тільки у жовтні розпочався «великий грибний сезон», шепетівські любителі посмакувати дарами лісів взялися обговорювати ціни, за якими вони продаються на місцевих ринках.
Особливо загострилася дискусія, коли в інтернеті місцевий грибник Валерій виставив на продаж два 5-літрових від­ра білих грибів за ціною по 300 гривень кожне.
«Це не дорого. Нормальна ціна. У Італії кіло білих коштує 25–29 євро», – зазначила Тетяна Терехова.
«Порівняйте тепер із шепетівськими зарплатами – від 4 до 8 тисяч гривень на місяць», – нагадав Олександр Аржанов.
«Зараз проживаю у Херсонській області. Тут білі гриби приймають по 100 гривень за кілограм. Люди цим живуть», – навів інший цікавий приклад Микола Слободенюк.
Втім, продавці грибів не сумують. Адже на кожен товар, як відомо, є свій покупець. Зрештою, далеко не все купується й продається за гроші. Для багатьох насолоду походити осіннім лісом у пошуках його дарів не замінять ніякі купюри.
Володимир КОВАЛЬЧУК.
Фото автора.

Залиште Ваш коментар
Перевести