ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Одвічний біль Афганістану

Одвічний біль Афганістану

42 переглядів

П’ятнадцятого лютого минуло 30 років з дня виводу радянських військ з Афганістану, але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Адже 150 тисячам наших співвітчизників судилося пройти це жорстоке випробування.

Колектив Серединецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Судилківської ОТГ 12 лютого зустрівся з воїнами-«афганцями» з нагоди річниці виведення військ з Афганістану. Просто і невимушено спілкувалися з учнями і вчителями школи Василь Адамович Харченко, Віктор Якович Черноус і Фелікс Мар’янович Козерацький.

Фелікс Мар’янович Козерцький служив у батальйоні охорони, Віктор Якович Черноус – у 70-й окремій мотострілецькій бригаді (у 2-му піхотному батальйоні, 2-й мінометній батареї) у м. Кандагарі з 1980 по 1982 рік. Василь Адамович Харченко проходив службу у м. Хості (провінція Фактія) з 1983 по 1984 рік, охороняючи військових радників.

Розповідаючи про ті далекі й нелегкі роки своєї служби, воїни-«афганці» особливо наголошували, наскільки важливий мир для кожної держави, тому побажали усім не знати, що таке війна, а учням школи – глибоких і міцних знань.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів.

Під час зустрічі ветерани відповідали на запитання учнів, які цікавилися особливостями солдатської служби в Афганістані, подіями, які найбільше запам’яталися воїнам-«афганцям».

Гості відвідали шкільний музей та ознайомились з історією с. Серединець з часів його виникнення до сьогодення.

Минає час. Нині уже більшість ветеранів на заслуженому відпочинку, але ще залишаються у строю. Бажаємо вам, дорогі «афганці», здоров’я, миру, злагоди, душевного спокою!

Л.ПЯНТКІВСЬКА,

Серединецька ЗОШ І–ІІІ ст.

Залиште Ваш коментар
Перевести