ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Оновлений «Лісовий кордон» радий відвідувачам

Оновлений «Лісовий кордон» радий відвідувачам

5 переглядів

Рекреаційні зони, які турботливо створені стараннями наших лісівників, — улюблені місця відпочинку, що уже тривалий час ваблять шепетівчан і тих, хто мандрує нашим краєм, своєю красою і затишком. Їх облаштовано уздовж автомобільних трас, аби до зони відпочинку був зручний під’їзд і можливість припаркувати авто.

Тож і зона відпочинку з промовистою назвою «Лісовий кордон» розташована на трасі, що веде до Новоград-Волинського, між райцентром та с. Климентовичами. Варто лише зупинитись та зробити кілька кроків у її бік, як одразу ж потрапляєш під крони вікових дубів й цілого комплексу малих архітектурних форм. Тут добре продумана й санітарна зона та цілий комплекс для розваг дітей із гойдалками, пісочницями, майданчиками для ігор. Словом, тут створені усі зручності для відпочинку — як у колі сім’ї, так і з великою компанією.

До слова, це місце завжди користується популярністю. Бувають дні, особливо у вихідні, святкові, коли від самого ранку всі місця уже зайняті, димлять мангали й гомонять відпочивальники.

 

А недавно «Лісовий кордон» стараннями шепетівських лісівників зазнав оновлення. Адже і час бере своє, та й «сліди» перебування людини у зоні відпочинку теж помітно впливають. Тож працівники Шепетівського лісництва на чолі з лісничим Сергієм Івановичем Ситаруком узялися лагодити й фарбувати місце єднання людини з красою лісу.

— Відпочинок на природі має бути безпечним, зручним та затишним. Задля цього лісівники створюють нові та оновлюють вже існуючі рекреаційні пункти. Зокрема, днями провели реконструкцію зони відпочинку на території Шепетівського лісництва «Лісовий кордон». За роки свого існування це місце стало дуже популярним  для місцевого населення, — говорить директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк.

Відтак, лісівники зробили реконструкцію встановлених тут споруд. Для наймолодших відвідувачів оновили гойдалку й місця для багаття та для сміття. Також оновили наглядну агітацію, де зазначається важливість охорони природи та дбайливого ставлення до довкілля. Тут і дитячі майданчики, і столики — відкриті та під дашками, щоб ховатися від негоди, і протипожежні аншлаги та правила поведінки у лісі. Це дійсно одна із кращих зон відпочинку, де можна і перекусити, і відпочити з сім’єю, і просто посидіти під кронами віковічних дубів і сосон.

Як зауважує Володимир Михайлович, лісівники неабияк зацікавлені у цивілізованому відпочинку людей. З появою таких місць для дозвілля зменшується рівень засмічення у лісових масивах, знижується ризик виникнення пожеж. Втім, і самі відпочивальники все частіше шукають у лісі спеціально облаштовані місця для відпочинку. Адже тут набагато зручніше та комфортніше.

— Наші ліси відкриті для вільного відвідування громадянами, тому розвиток рекреації — одна з важливих складових ведення лісового господарства, — зазначає директор лісгоспу Володимир Сасюк. — Ми створюємо зони відпочинку у найбільш відвідуваних місцях, уздовж доріг. Цим самим забезпечуємо комфортний та цивілізований відпочинок, протидіємо засміченню лісів. Усі вони облаштовані необхідними побутовими зручностями, інформаційними стендами на природоохоронну тематику, під’їзними шляхами або мають хороше сполучення з автомобільними дорогами.

Наявність же спеціально відведених місць для багаття, облаштованих відповідно до вимог техніки безпеки, дозволяє знизити ризик виникнення пожежонебезпечних ситуацій. Робота у цьому напрямку триває постійно, щороку наш лісгосп виділяє на цей чимало власних коштів. Головне, щоб відвідувачі не руйнували рекреаційні пункти, не нищили те, що створено руками лісівників, з повагою ставилися до їхньої праці.

Звісно, дбайливі відпочивальники за собою прибирають або хоча б скидають сміття у спеціально відведене місце. Але зрештою усе це прибираємо ми, щоб люди мали місце, де можна посидіти на природі.

Треба зазначити, що весь цей комфорт для відпочинку громадян лісівники пропонують безкоштовно. Єдине, про що просимо ми, працівники лісового господарства, щоб кожен відвідувач усвідомив, що ліс — це наше спільне багатство. Тому кожен повинен дбайливо ставитися до природи, поважати працю інших, прибирати за собою сміття, дотримуватися правил пожежної безпеки. Та й кожен з нас приходить відпочивати до лісу не в останній раз, тож варто подбати, щоб і наступного разу у місці відпочинку було, чисто, затишно і приємно.

В.ВАСИЛЕНКО.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести