ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Ортопед Анатолій Нікітін

Ортопед Анатолій Нікітін

61 переглядів

За результатами районного конкурсу серед медичних працівників звання «Кращий лікар» отримав завідувач травматологічним відділенням КП «Шепетівська ЦРЛ» Анатолій Васильович Нікітін.

Потрапити на розмову до Анатолія Васильовича Нікітіна (навіть за попередньою домовленістю) не так легко. Поблизу кабінету завідуючого травматологічним відділенням завжди шикується черга з пацієнтів, яким потрібна консультація лікаря-ортопеда.

Зайшовши до кабінету, мою увагу привернула купа металу. Подумалось:«Анатолій Васильович має авто, тож придбав щось для свого автомобіля». Але під час розмови з’ясувалося, що ця металева конструкція використовується при лікуванні переломів кісток.

— Раніше травматологи при наданні медичної допомоги хворим застосовували переважно гіпси, скелетні витяги, стержні, гвинти. Та вони не забезпечували медичні вимоги щодо стійкості скелета під час руху пацієнта. Тому перейшли на металеві конструкції, які гарантують надійну фіксацію поламаних кісток, тривалі у застосуванні, — зауважив лікар.

 А тепер уже відкрито палату з ендопротезування кульшових суглобів. Цей сучасний метод заміни старих недіючих суглобів у хворих громадян на нові уже апробований минулого тижня у Шепетівці.

Таке профільне лікування, зокрема, вже є у містах Хмельницькому, Кам’янець-Подільському та деяких інших. Шепетівські медики серйозно узялися втілити цю новинку й у себе. Місцеві травматологи навчались на місячних курсах

Завідуючий відділенням вразив повідомленням і про те, що до пацієнтів вони застосовують надсучасну 3-Dтехнологію і що в області ніхто такого не практикує. Започаткував використання 3-Dформату у Шепетівці молодий рентгенолог Володимир Герасим’юк. За допомогою 3-D принтера він робить сканування і моделювання кульшового суглоба у трьох вимірах. А це дає змогу лікарям-травматологам бачити будь-яке найдрібніше пошкодження у кістці і чітко визначити, яке лікування обрати.

Ординатор А.Нікітін віддав справі лікування хворих 45 років свого життя. Більшість вихідних та святкових днів він провів у статусі ургентного травматолога, в очікуванні негайного виклику на роботу, щоб надати допомогу пацієнтам.

Нині у травматологічному відділенні працюють 4 лікарі. Тут одночасно можуть отримати медичну допомогу 25 хворих. Менше не буває,а навпаки – більше. Навантаження на одне ліжко-місце тут становить близько 120 відсотків. Відділення працює на рівні госпітального округу і сюди їдуть на лікування травмовані з сусідніх районів. Шепетівські травматологи користуються славою у регіоні йце відділення вважається одним із кращих у ЦРЛ.

Анатолій Васильович згадує, що любов до медицини йому прищепила мама, яка усе життя працювала медичною сестрою у різних відділеннях районної лікарні. А батько передав талант економічно мислити і навіть слюсарювати. Тому після школи Анатолій без вагань подався до медичного вузу. У 1973 році студент-медик отримав направлення до Шепетівки і донині він вірний обраній професії.

Вдячний за науку лікарю обласної лікарні Івану Васильовичу Ковалишину, під керівництвом якого проходив інтернатуру, Володимиру Миколайовичу Андрощуку —  тодішньому завідувачу травматологічним відділенням Шепетівської ЦРЛ. Тепер і він, як нинішній завідувач травматологією, щедро ділиться набутим досвідом з молодими лікарями.

Я трішки спостерігала за роботою медперсоналу, поки стояла у черзі. Бачила, як лікарі швидко робили необхідні маніпуляції то в одній, то в іншій палаті. А Анатолій Васильович залишався спокійним, бо знав, що усе буде зроблено так, як він навчав.

За  роки роботи травматолог Нікітін поставив на ноги сотні пацієнтів. І всі вони вдячні Анатолію Васильовичу за відданість своїй професії.

А що стосується сучасних реформ у медицині, то досвідчений лікар каже, що існує багато недоліків. Медична галузь розвивається повільно, праця медиків оплачується недостатньо, тому багато кваліфікованих спеціалістів залишають країну, бо не бачать подальших перспектив.

А як він особисто? Сподівається, що у майбутньому медицина в Україні вийде на рівень європейських та світових стандартів.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести