Строкато, весело, гамірно, дружно і смачно – ось так прой­шов осінній ярмарок у першому класі Городнявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

І це був не просто ярмарок. Захід став підсумком проведення двох тематичних тижнів у першому класі Нової української школи: «Ми – підприємливі» та «Техніка, яка допомагає». Протягом десяти інтегрованих днів наймолодші школярики вчилися відкривати у собі якості підприємливої людини, а також визначати, чому люди купують, виготовляли корисні речі та вчилися їх рекламувати.
А ще проводили дослідження «Чи буде безпечним виготовлення і використання створеного власного продукту?», вчилися розробляти та перевіряти власні ідеї тощо. І, звісно ж, при тому пригадували підприємливих добродіїв свого села. Зокрема, приватних підприємців ТОВ «ГОЛД ФОРЕСТ» С.Гусарука, А.Любицького, Ю.Полодюка, які активно допомагають Городнявській ЗОШ.
Така співпраця є необхідною та перспективною. Так, у серпні цього року благодійники придбали для першокласників м’який килимок для ранкових зустрічей та об’ємні пластикові лотки для зберігання власних речей школяриків.
Партнерство з батьками у Новій українській школі перетворило їх на помічників та співавторів освітнього простору. Так, учні разом з батьками перевіряли, як сучасна техніка допомагає на кухні у приготуванні смаколиків. Придумували, який асортимент товарів запропонують до продажу, як оформлять свою «торгову ятку» у класі, як будуть закликати покупців і заохочувати найактивніших з них.
А скільки кольорів, скільки барв! Не перелічити оригінальних витворів, дивовижно смачних та яскраво оформлених тістечок, тортиків, кексів, печива, цукерок, фруктових канапе… І все таке смачне та недороге!
Першокласникам допомагали торгувати батьки. Вони не тільки закликали покупців до своїх ласощів, але й радо купували їх в інших «торговельних точках». У класі лунала музика, а школярі зустрічали покупців веселими віршами та жартами. Продавцями були самі діти, і в цьому вони виявили неабиякий хист. Серед покупців – учні школи, вчителі, батьки, гості заходу.
Результатом ярмаркування стали кошти – загалом 1555 гривень, які батьківський комітет 1-го класу вирішив витратити на придбання спортивного інвентаря та настільних ігор для маленьких школярів.
Дуже хочеться подякувати за активність, ініціативність та підтримку усім батькам класу, які із задоволенням долучаються до нашої цікавої та потрібної шкільної справи. Такий захід згуртовує учнів, учителів, батьків та громадськість.
З.ЛЮБИЦЬКА,
вчителька 1-го класу Городнявської ЗОШ.
На знімку: під час проведення шкільного ярмарку.