ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоСПОРТ Особливе свято «меридіанівців»

Особливе свято «меридіанівців»

34 переглядів

День туризму — особливе свято чи не для кожного мешканця села Городища, адже упродовж останніх 36 років на базі тутешньої школи функціонує туристично-краєзнавчий клуб «Меридіан». Сьогодні він налічує 50 вихованців і більше трьох сотень випускників.
А ще – це своєрідний фініш одного туристичного сезону і старт наступного, час підбиття підсумків, спогадів.
Й досі пам’ятне завершення попереднього року, коли Шепетівщина зустрічала десять досвідчених туристичних команд педагогів з різних кутків Хмельниччини у лісовому масиві біля с. Городища на обласних змаганнях серед працівників закладів освіти «Листопад–2019». У цих змаганнях вчителі Судилківської сільської ради Шепетівського району вибороли почесне друге місце.
Однією із щорічних знакових туристичних подій є змагання «Північ Хмельничини», які проводяться взимку на базі Великорішнівського ЗДО. Клуб «Меридіан» представляли дві команди у старшій та молодшій вікових групах, які вибороли третє та друге місця.
Не обійшлося й без інших приємних подій. Так, цього року за сприяння сільського голови Судилківської сільської ради Т.Котик було поповнено матеріально-технічну базу, зокрема, закуплено нові туристичні каски, мотузки, спортивні костюми.
А ще цьогорічний туристичний сезон видався «меридіанівцям» незвичним і нестандартним через «коронавірусні» події, що охопили весь світ. Юні туристи змушені були перейти на заняття у режимі «онлайн», опановувати різні платформи для дистанційного навчання, відвідувати онлайн-конференції, онлайн-змагання, естафети та челенджі.
З пом’якшенням карантинних обмежень гуртківці відвідали змагання у ­ м. Славуті, які проводилися напередодні Дня Незалежності України, та привезли звідти грамоти і медалі.
Під час спілкування з одним із заповзятих туристів я почула: «Туризм — то спосіб життя, то позитивний «вірус», який вражає на все життя. Я — «меридіанівець» і зроблю усе, щоб й мої діти обрали цей вид спорту».
І дійсно, часто переконуюсь, що той, хто «захворів» на «туристичну бацилу», буде її носієм назавжди. Доказом того є щорічна участь випускників «Меридіа­ну» у змаганнях серед студентів та на дорослих чемпіонатах.
І зараз ми уболіваємо за свого вихованця Юрія Ерзака, який вирушив на дорослий чемпіонат України до Києва у складі збірної команди Хмельницької області.
Тож удачі й зі святом вас, туристи!
Наталія ВЕРЕМІЙЧУК,
вчитель географії Городищенської
ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Залиште Ваш коментар
Перевести