Шістдесят років тому Грицівський заклад позашкільної освіти «Школа сприяння здоров’ю», а у минулому — районний Будинок піонерів, вперше відчинив свої двері. Він став початком успішного життя для сотень хлопчиків та дівчаток, які сьогодні розкидані по світу, а для багатьох керівників гуртків та його третього директора — місцем професійного самовизначення.

І так вже розпорядилася доля, що нинішній ювілей позашкільного закладу збігається з ювілеєм його керівника — Поліни Сергіївни Шампаніної. Бути директором позашкільного закладу, що розташований у сільській місцевості, — нелегка справа. На його шляху багато об’єктивних перешкод: застаріла матеріально-технічна база, недостатній рівень технічного забезпечення, низький рівень соціального захисту тощо. Але незаперечним залишається те, що успішна діяльність освітнього закладу залежить від людини, яка його очолює. Директор є першою особою, яка цілком і повністю відповідає за життєдіяльність свого дітища.

Для одних позашкільне виховання — просто робота, для інших — покликання. А для Поліни Сергіївни — це частина життя у понад 30 років, присвячена збереженню та розвитку позашкільної освіти на теренах Шепетівського району. Вона особистість, яка постійно працює над собою, стратег, яка бачить перспективу розвитку свого закладу на кілька років уперед, є носієм організаційних змін, який виробляє нові підходи до вирішення проблем. А ще одержима ідеєю, готова заради її запровадження пройти через труднощі, випробовування.

Тож не дивно, що заклад, яким з 1990 року керує Поліна Сергіївна Шампаніна, став одним із перших позашкільних навчальних закладів України, отримав статус «Школа сприяння здоров’ю». Основне його завдання — формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків, залучення їх до науки, культури та спорту.

Очолюваний нею колектив двічі (у 2003 та 2006 роках) нагороджений грамотами МОН України за перемогу у Всеукраїнському конкурсі-захисті моделі сучасного навчального закладу – школи сприяння здоров’ю, який, до речі, є дійсним членом Європейської та Національної мереж шкіл сприяння здоров’ю. Грицівський заклад позашкільної освіти був занесений до «Енциклопедії освіти Хмельниччини» серед інших сучасних закладів, які утримують лідерські позиції на своїх територіях. Він є невід’ємною складовою соціокультурного та освітнього простору селища Грицева та системи освіти району.

Поліна Сергіївна — «Відмінник освіти України», керівник гуртка, методист, входить до когорти флагманів позашкільної освіти України. Її витримка та високий професіоналізм як педагога і керівника закладу неодноразово відзначалися грамотами обласного та районного управлінь освіти.

Вона — переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу серед педагогів ПНЗ «Джерело творчості» у номінації «Директор районного позашкільного закладу». А ще — постійний учасник і переможець обласних педагогічних конкурсів на кращий навчально-методичний матеріал та виставки «Освіта на шляху реформування», неодноразовий учасник всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, конгресів з проблем формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків України.

За перемогу у Всеукраїнському конкурсі серед педагогів позашкільних навчальних закладів України на кращі освітні проекти, програми, посібники з проблем духовного виховання підростаючого покоління Поліна Сергіївна нагороджена дипломом ІІІ ступеня Українського державного центру позашкільної освіти МОН України. За багаторічну сумлінну працю у системі освіти та успіхи у професійній діяльності удостоєна Почесних грамот — Хмельницької ОДА  від Уповноваженого Президента України з питань прав дитини Миколи Кулеби.  

За вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики та активну громадську діяльність занесена на районну Дошку пошани «Кращі люди Шепетівського району», за збереження та розвиток позашкільної освіти у Шепетівському районі — на Дошку пошани «Кращі освітяни району».

Ім’я Поліни Сергіївни Шампаніної серед інших провідних освітян області занесено до «Енциклопедії освіти Хмельниччини», виданої 2017 року, та Книги Пошани «Флагмани позашкільної освіти України» (2018 р.).

Тож бажаємо Вам, Поліно Сергіївно, цікавих ідей і творчих знахідок у роботі, повноти і неповторності життя, невичерпних творчих сил і натхнення, справжнього щастя та щирої людської вдячності! Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а у майбутньому на Вас чекає ще багато років, наповнених корисними справами і земними радощами!

В.ЯВОРСЬКИЙ,

керівник гуртків туристичного

напрямку Грицівської

Школи сприяння здоров’ю.