ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоЗахисники Отримали повістки, спакували наплічники і поїхали…

Отримали повістки, спакували наплічники і поїхали…

19 переглядів

Резервісти зустрічатимуть Різдво вдома

 

Минулої середи, зранку, від Шепетівського військкомату від’їжджали два автобуси, наповнені чоловіками середнього віку. Транспорт попрямував до Хмельницького, на обласний збірний пункт, де відбулося шикування резервістів оперативного резерву першої черги.

 Того дня з міст Шепетівки, Полонного, Ізяслава, Славути до обласного центру прибуло майже 40 осіб, які перебувають у складі резерву і підлягають перепідготовці у навчальних центрах та на полігонах ЗСУ.

 

— Насамперед, на збори викликали військовозобов’язаних, котрі мають бойовий досвід. Під час дії воєнного стану важливо за короткий термін відшліфувати вміння і знання колишніх бійців, щоб вони, при загостренні ситуації, були готові боронити країну, — сказав старший офіцер відділення комплектування Шепетівського ОМВК, майор Ігор Сташук.

Нам вдалось поспілкуватися з деякими резервістами. Зокрема, старший сержант Олексій Якименко служив у «дванадцятому містечку», був заступником начальника обслуги. У 2015 році він три місяці перебував на бойових позиціях у зоні проведення Антитерористичної операції в Луганській області. Після демобілізації його зарахували до складу оперативного резерву. І от наразі, отримавши повістку, він їде відновлювати армійські навики.

А Максим Ніколюк п’ять років служив контрактником у цій же військовій частині, звільнився, а тепер проходитиме перепідготовку у якості резервіста.

Під час першої мобілізаційної хвилі до лав ЗСУ потрапив Дмитро Гучинський. Солдат ніс службу на аеродромі, що у місті Старокостянтинові, а згодом пішов у запас. На навчання резервістів їде, бо розуміє, що завжди потрібно бути вмілим воїном.

Заступник військового комісара з територіальної оборони, майор Андрій Левченко скликав чоловіків до гурту, оголосив, що відтепер вони зобов’язані виконувати усі вимоги військової служби, що після шикування на обласному збірному пункті вся група поїде до навчального центру м. Василькова, що на Київщині. Резервісти перебуватимуть там 20 днів, а Новорічно-Різдвяні свята зустрічатимуть у колі сім’ї, рідних.

Чоловіки із сумками, наплічниками посідали в автобуси, а члени родин з сумом і тривогою проводжали їх.

Юрія Поліщука прийшли проводжати мама і тато. У них двоє синів – старший наразі служить в ООС, а меншого викликали на перепідготовку. Батьки тривожаться за обох, бо час неспокійний, бойові дії на Сході тривають, через загострення ситуації в Азовському морі запроваджено воєнний стан.

Разом із сином приїхала до військкомату і Тетяна Хмельнича. Вона любить свою сина, але від армійської служби ніколи не відмовляла. Він служив в Одесі, змужнів там, а нині – резервіст.

— Бути готовим захищати країну – справа мужніх, сильних чоловіків, — переконана жінка.

Ганна Козаченко із с. Корчика проводжала на збори свого чоловіка, колишнього танкіста. Вона бідкалась, як тепер сама справлятиметься по господарству, адже у стайні – троє коней, інші домашні тварини. Загалом, із Корчика на перепідготовку поїхали ще троє чоловіків. Усім Ганна Козаченко побажала щасливої дороги і швидкого повернення додому, адже чоловічої роботи у селі вистачає.

Згодом стало відомо, що резервісти вчасно добралися до місця призначення. У Василькові їх зустрів представник Генерального штабу ЗСУ і вони уже ночували у казармах навчального центру.

Спеціалісти Шепетівського ОМВК висловлюють велику вдячність міській та районній владі за виділення автотранспорту для доставки резервістів до навчального центру.

На знімку: група резервістів перед від’їздом.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести