ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Ожеледь… І вже є багато травмованих

Ожеледь… І вже є багато травмованих

13 переглядів

До редакції зателефонувала постійна читачка газети Ольга Андріївна і поставила  запитання: «Чому у нас, у Шепетівці не скрізь посипають тротуари? Дороги, центральні вулиці більш-менш комунальники чистять. А ось біля автобусних зупинок сніг належно не прибирають, тому, коли взявся мороз, снігове місиво позамерзало. Через це дуже слизько, люди падають, травмуються…».

Згодні, що саме так і є, як описала Ольга Андріївна. Однак запитання швидше не до нас, а до комунальників. Вони нам відповіли, що сніг прибирають, тротуари посипають. Хоча, можливо, не скрізь встигають.

Поцікавились ми у заступника головного лікаря Шепетівської ЦРЛ Людмили Юрчишиної, чи зростала кількість травмованих мешканців за останній тиждень.

— Так, 15 грудня, тоді, коли була сильна ожеледь, до лікарні по допомогу звернулися 20 шепетівчан, 16 грудня — 14. Загалом нині амбулаторно лікуються 55 пацієнтів, а восьмеро госпіталізовані з переломами, — повідомила Людмила Михайлівна. — У групі ризику люди старшого віку, вагітні жінки. Саме їм потрібно найбільше остерігатися.

Поспілкувалися ми і з  рятувальниками. Вони наголошують: щоб не потрапити у халепу, а потім на лікарняне ліжко, під час ожеледиці людям поважного віку не  варто виходити з помешкання. Якщо ж за необхідності потрібно вийти до магазину чи в інших справах, то потрібно не соромитися і брати з собою палицю з гумовим наконечником або ж із шитом.

Загалом надзвичайники усім радять в ожеледицю ходити, не поспішаючи, ступати на всю підошву, розслабивши ноги у колінах. При порушенні рівноваги потрібно якомога швидше присісти. Це реальний шанс не травмуватися при падінні. Якщо падаєте, то потрібно напружити м’язи, згрупуватися.

А щоб утриматися на ногах, рекомендують приклеїти на підбори взуття шматочки паралону або лейкопластиру, на підошву навхрест також наклеїти лейкопластир чи ізоляційну стрічку. Ще можна натерти підошву наждаком або наклеїти сам наждачний папір.

Ось такі поради спеціалістів рятувальної служби і медиків.

С.ПИЛИПЕНКО.

Залиште Ваш коментар
Перевести