ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Пам’ятаючи далекий Афган

Пам’ятаючи далекий Афган

60 переглядів

У Шепетівці 26 грудня члени міськрайонної Спілки ветеранів Афганістану провели пам’ятний захід з нагоди 41-ї річниці початку війни в Афганістані. Учасники бойових дій на території інших держав із своїми родинами прийшли у суботу до пам’ятника «Чорний тюльпан», щоб покласти квіти пам’яті й вшанувати загиблих на афганській війні земляків і побратимів.
У храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії у Шепетівці також відбулася панахида за полеглими військовослужбовцями.
Війна в Афганістані розпочалася у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі, вбивством президента країни Хафізулли Аміна та уведенням до країни «обмеженого контингенту» радянської армії. Вона тривала до виведення основ­ної маси радянських військ — до 15 лютого 1989 року.
Внаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 млн. осіб або 10 відсот­ків з числа тодішнього населення Афганістану. Радянські втрати, за офіційними даними СРСР, становили близько 15 тисяч військовослужбовців.
Вважається, що загалом під час радянсько-афганської війни загинуло 2378 українців. Однак вихідців з теренів Украї­ни та тих, хто спочиває в українській землі, дещо більше. Так, за даними книги «Чорні тюльпани. Афганський мартиролог України», цифра становить 3087 осіб.
Наш кор.
На знімку: під час пам’ятного заходу.

Залиште Ваш коментар
Перевести