ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоСПОРТ Пам’яті подвижника футболу

Пам’яті подвижника футболу

29 переглядів

На стадіоні «Локомотив» недавно відбувся футбольний матч між командами «Лісівник» та «Локомотив», присвячений пам’яті Миколи Огородніка. Його було організовано та проведено завдяки управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Шепетівської міської ради, первинній профспілковій організації локомотивного депо Шепетівка та Федерації футболу м. Шепетівки.
Одразу скажемо, що гра видалася досить напруженою та видовищною. У першому таймі команда «Лісівник» упевнено лідирувала, забивши два м’ячі. У другому таймі напруга була неймовірною: «Локомотив» спочатку відіграв один м’яч, на що «Лісівник» відповів взяттям воріт — і рахунок став 3:1.
Далі «Локомотив» знайшов у собі сили та забив три голи поспіль й захопив лідерство з рахунком 4:3. Проте на останніх хвилинах матчу «Лісівник» таки зумів зрівняти рахунок.
Отож переможця матчу довелося визначати шляхом серії пенальті. Футбольна фортуна була на боці «Локомотива», який переміг з рахунком 8:7.
Тож навіть перебіг цієї гри мовби підкреслює всю неординарність особистості самого подвижника футболу нашого краю, пам’яті якого й була присвячена ця зустріч.
Микола Анатолійович Огороднік народився 22 травня 1959 року в місті Шепетівці. У 1974-1975 роках грав за юнацькі команди «Локомотива» та «Корчагінця». Після служби в армії, у 1979 році, розпочав трудову діяльність на заводі «Комуніст» слюсарем, де грав у футбол за команду «Корчагінець» під керівництвом видатного шепетівського тренера Леоніда Захаровича Лисенка. Наприкінці 1979-го та у 1980-х роках ця команда була багаторазовим призером Кубка та першості Хмельницької області.
У сезоні 1984-1985 років Микола Огороднік у складі «Корчагінця» брав участь у першості України серед колективів фізичної культури. З 1991 по 1994 роки грав за команди колективів фізичної культури та спорту Шепетівського району. А з 1993 по 1997 роки грав за команду «Папірник» (смт. Понінка) на першість області серед команд вищої ліги.
З 1997 року, відколи був прийнятий у локомотивне депо Шепетівка, Микола Анатолійович Огороднік на громадських засадах тренував футбольну та міні-футбольну команди депо, які постійно брали участь у змаганнях на першість міста Шепетівки та району, у спартакіадах Південно-Західної залізниці, Укрзалізниці та різноманітних турнірах.
Вихованці Миколи Анатолійовича постійно залучалися до збірних команд міста, області, Козятинської дирекції залізничних перевезень та збірної команди Південно-Західної залізниці. Під керівництвом М.Огородніка команди неодноразово ставали чемпіонами та володарями Кубка міста, чемпіонами Козятинської дирекції залізничних перевезень, чемпіонами та володарями Кубка Південно-західної залізниці, а сам тренер нагороджений багатьма відзнаками, подяками та почесними грамотами.
Саме на футбольному полі й згасла життєва зірка подвижника, який присвятив футболу все своє життя — Микола Анатолійович Огороднік помер під час футбольного матчу в с.Коськові 17 квітня 2017 року.