Двадцять першого листопада – пам’ятна дата для жителів цього невеликого мальовничого села. У цей день його жителі святкують храмове свято – Собор архістратига Михаїла.
Сельчани та гості з навколишніх сіл і м. Шепетівки зранку зібрались на святкову літургію у затишній хатині, яка тимчасово відведена під церкву. Відправили урочисте Богослужіння місцевий священник, ієрей Олександр та священники Городищенського чоловічого монастиря. Усі присутні молилися за благодать Божу, за процвітання своєї «малої батьківщини» та й загалом усієї України, за мир та спокій на українській землі.
Далі свято села продовжилося у сільському клубі. Тут парафіяни церкви та гості зібрались на святкову трапезу. Першим привітав пашуківців із знаменною датою депутат обласної ради Микола Дячук. Він побажав селянам усіляких гараздів і оголосив про надання ним грошової допомоги на будівництво нової церкви.
Найкращі побажання жителям села також висловили депутат районної ради Петро Коломійчук, Володимир Якубовський, в. о. старости сіл Городища, Пашуків, Красносілки Микола Козіцький, староста сільської церкви Галина Захуцька та настоятель Мокіївської церкви, отець Роман.
Також усі вони висловили сподівання, що завдяки пожертвам небайдужих громадян у цьому населеному пункті все-таки з’явиться свій релігійний храм, якого селяни дуже очікують. Вони усією громадою збирають кошти на його будівництво і вдячні усім меценатам за грошову допомогу для зведення цього важливого культового об’єкта.
Свято села Пашуків продовжилося і наступного дня, бо сюди з концертною програмою приїхали учасники художньої самодіяльності Судилківсь­кої об’єднаної територіальної громади. Зокрема, колектив «Гомін» подарував пашуківцям багато задушевних українських народних пісень, запальні танці, гуморески.
Ось так веселилися на Михайла у Пашуках — гарно, дружно, бо люди люблять своє село, хочуть, щоб воно жило, процвітало.
Олена БОНДАРЧУК.
На знімках: під час святкування.