ГОЛОВНА СТОРІНКА Влада та політика Передача комунального майна від районів у громади — про шепетівське «відлуння» загальноукраїнської проблеми

Передача комунального майна від районів у громади — про шепетівське «відлуння» загальноукраїнської проблеми

429 переглядів

По Україні передача громадам комунального майна, яке знаходиться в управлінні районних рад і районних державних адміністрацій, має відбутися до 1 липня 2021 року. Але орієнтуватися на цю дату варто лише для завершення передачі незначних об’єктів, радять у Мінрегіонів. Для ефективного бюджетування та функціонування основних закладів їх необхідно передати уже зараз — ліпше було б це зробити ще до Нового року. Але що робити, коли рішення районних рад про передачу комунального майна було ухвалено наприкінці грудня 2020-го, а громада дізналася про це вже після свят — у січні 2021-го?

Саме так трапилося у Шепетівці, де районна рада ухвалила рішення про передачу районного будинку культури і районної бібліотеки із 60-тисячним книжковим фондом у Шепетівську громаду, а орган місцевого самоврядування вчасно документи не отримав і не встиг прийняти заклади на баланс. Через це чотири працівники з будинку культури і чотири бібліотекарі опинилися на біржі, а заклади зачинили на замок і вже навряд чи відчинять.

Як розповідає завідувачка відділу освіти та культури Шепетівської РДА Наталя ГРАБЕЛЬНІКОВА, сесія районної ради про передачу районних будинку культури і бібліотеки відбулася у грудні минулого року. Тоді на розгляд депутатів було винесено питання про передачу об’єктів — як юридичної особи, так і майна. Це рішення було ухвалено відповідно до законодавства, тобто новостворена Шепетівська громада мала прийняти об’єкти комунальної власності, які розташовані на її території. Однак місто це питання до порядку денного крайньої сесії не включило.

«Вийшло так, що ці заклади на сьогодні нічиї, і люди були змушені написати заяви на звільнення ще у грудні, бо бюджетним кодексом не передбачається фінансування закладів культури з району. Тепер чекаємо рішення від міста. Сесію запланували скликати найближчим часом, але чи є у порядку денному питання про прийняття на баланс цих закладів, мені не відомо. У кожному районі з приводу передачі трапляються різні ситуації, але про таку, як у нас, коли місто не взяло на баланс районні заклади, ще не чула», — каже Наталя Грабельнікова.

Міський голова Шепетівки Віталій БУЗИЛЬ пояснює, що причина у несвоєчасному поданні документів від районної ради. Першочергово місто подбало про те, щоб забрати на свій баланс заклади охорони здоров’я — це вузлова лікарня станції Шепетівка і Центральна районна лікарня, — а також заклади освіти із приєднаних старостинських округів. Питання ж щодо районної бібліотеки і будинку культури наразі на стадії обговорення з керівництвом районної ради.

«Справа в тому, що своїм попереднім рішенням районна рада ухвалила передати до громади юридичні особи цих об’єктів. Але на сьогодні працівники цих закладів вже звільнені, а за закладами не закріплено жодне нерухоме майно, тобто вони орендували приміщення у райради. Фактично нам хочуть передати юридичну особу без приміщення і без працівників, — говорить Віталій Бузиль. — Через це ми поставили питання про припинення діяльності цих юридичних осіб на рівні районної ради і про передачу майна на громаду. Якщо конкретно, то фактично ми забираємо у місто книжковий фонд бібліотеки, який перейде у нашу міську бібліотеку. Майно будинку культури (меблі, оргтехніка, матеріальні цінності) можуть бути передані до нас або ж у заклади інших громад, які були підпорядковані районному будинку культури. Дублювати заклади у громаді вважаю недоцільним. Шепетівка має достатньо закладів культури: власна міська бібліотека, будинок культури, плюс старостинські заклади зі збереженими ансамблями і колективами».

За матеріалами всеукраїнської газети «День» (зі статті Олесі Шуткевич «Залишити не можна ліквідувати», 28 січня 2021 року).

Залиште Ваш коментар
Перевести