ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Перехожі шепетівських вулиць — про минулі вибори (частина перша)

Перехожі шепетівських вулиць — про минулі вибори (частина перша)

74 переглядів

У останню неділю жовтня на Шепетівщині відбулися місцеві вибори. Наскільки вміло та професійно кандидати та політичні партії вели передвиборчу агітацію? Чому майже дві третини виборців на свої дільниці не завітали? За кого був сенс голосувати? На що мають звернути увагу новий міський голова Шепетівки та «оновлені» депутати міськради вже у перші місяці своєї роботи? Такі запитання ми нещодавно задали перехожим вулиць нашого райцентру.

Іван Олександрович, пенсіонер, 73 роки:

– Я вперше за 50 років на вибори, які нещодавно відбулися, не пішов. Чому? Бо розчарувався. І не було впевненості, що усі ті, за котрих проголосують, «пройдуть» чесно. Знаєте, я колись брав участь у різних комісіях і бачив, як у тій «системі» все «робиться». Та у труси документи заховала, та – до ліфчика. А як рахують голоси – вийняла, порахували… Розкажу бувальщину. Колись, одразу після виборів, в одного з кандидатів у депутати Верховної Ради його товариш (котрий теж балотувався, але не пройшов) поцікавився: «Саша, чому тебе не обрали»? А той відповів: «Ресурсів» не вистачило». На що почув таке: «А мій «конкурент», щоб мене не обрали, два мільйони доларів заплатив. Коли я про це дізнався, то йому сказав: «Ти краще б із цих грошей пів мільйона мені дав, тоді б я сам свою кандидатуру зняв»… Коли ж усе-таки пригадати, хто на цих осінніх виборах у Шепетівці з-поміж кандидатів у міські голови та представників політичних сил був найбільш гідним й достойним вибору, то хочу виокремити Володимира Синюту, а також представників партії «Сила і честь» Ігоря Смешка. Втім, форми ведення передвиборчої агітації не сподобалися нічиї. Адже «позакидали» все газетами і листівками, у яких «чорт ногу зламає». Треба не плескати язиком, мовляв, «виберіть мене і я щось зроблю», а просто демонструвати реальні показники роботи, які очевидні всім.

Людмила Іллінічна, пенсіонерка, 55 років:

– У останню неділю жовтня я, звісно, виборчу дільницю відвідала. Проголосувала за юриста, кандидата на посаду Шепетівського міського голови Валерія Федорова. Якщо вести мову про вподобану політичну силу, то в бюлетені шукала представників Радикальної партії Олега Ляшка. Чим ця партія мене приваблює? Бо її лідер – дуже хороша людина, «приземлений», так би мовити. Чудово розуміє, чим живуть прості, пересічні мешканці сіл і містечок. Він переживає за людей, робить їм добро… Так, знаю, що понад 70% виборців нашого міста вибори проігнорували. Чому? Не довіряють владі, не бачать результатів їхньої діяльності. А ще – обурені сучасним безробіттям. Наведу приклад. Мої онуки зараз мусять працювати у Польщі. До того шукали роботу в Шепетівці, але на одному з «об’єктів» у районі Судилківського мосту їм сказали: «А ми циганів не приймаємо». Яка ж різниця, хто на роботу наймається – циган, узбек чи ще хтось? Адже якщо люди прийшли, значить працювати хочуть… Тому переконана: недавно обрана шепетівська влада повинна робити усе для ліквідації безробіття. Щоб наші діти та онуки за кордон не виїжджали, сім’ї не покидали, а працювали в рідному місті. А ще є така нині проблема: багатьом людям немає за що лікуватися. Хворіють, а коштів на лікування катма. Також дивує байдужість депутатського корпусу щодо відсутності громадського транспорту (таке, з огляду на коронавірусні реалії, цьогоріч не раз траплялося). Нехай би вони спробували пройтися пішки із «мого» залізничного району сюди, до центрального ринку. Як дістатися до базару, лікарні тим людям, хто не має власного автомобіля? Ну а ще терміново потрібно «запускати в експлуатацію» міську лазню (нині вона зачинена). Тому що не в усіх шепетівчан удома є ванна чи де помитися.

В’ячеслав, працівник КП «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство», 59 років:

– На мій погляд, особи, котрі балотувалися на виборах 25 жовтня у Шепетівці, не якісно представили свої передвиборчі програми. Я чекав від них детальних і чітких біографій, а ще представлення результатів своєї роботи. Щоб показали і розказали – зроблено те і те. З цим упоралися не всі, а лише деякі з кандидатів. Також помітив, що серед бажаючих стати депутатами обласної й нашої міської ради було багато прізвищ тих, про кого виборці майже нічого не знали. Наприклад – живе той кандидат невідь-де, а нам голосуй за нього чомусь тут. Свій голос я віддав за Віталія Бузиля. Цей чоловік і в Шепетівській райдержадміністрації раніше вже працював, і свою програму дій добре представив. Хоча вагався між ним і Михайлом Полодюком (балотувався вдруге). Адже у часи Полодюка в нас і роботи додалося, і краще платити стали. Щодо ж партійних списків, то обирав між представниками політичних сил «За конкретні справи» і ВО «Батьківщина».

Записав Володимир КОВАЛЬЧУК.

Фото Костянтина ВОЛОДИМИРОВА.

Залиште Ваш коментар
Перевести