спробуйте знайти хорошу роботу і у Шепетівці

 

Минулої середи, 29 серпня, у м. Шепетівці відбувся неординарний захід – прес-тур до місцевих виробничників, які активно зарекомендували себе на ринку праці.

Тут зібралися разом представники Хмельницького обласного центру зайнятості, регіональних, обласних, територіальних ЗМІ та телебачення.

Спочатку відбулася ділова розмова у кабінеті директора Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ Олександра Ребекевші. Він розповів присутнім про створення робочих місць на Шепетівщині. Зокрема, стрімко поширюється швейне виробництво. На території міста уже діють 5 цехів із пошиття одягу, взуття, військового спорядження.

Непогані пропозиції щодо працевлаштування на цьогорічний сезон цукроваріння подав місцевий цукрокомбінат. Є велика потреба роботодавців у газоелектрозварниках. Робітників цієї спеціальності з числа безробітних готують на базі Шепетівського професійного ліцею. З початку цього навчального року у професійному ліцеї всі охочі освоюватимуть і фах швачки.

А загалом, як наголосив керівник, із робітничими кадрами утворилась катастрофічна ситуація. Тому мета прес-туру — показати і розповісти у газетах та на телебаченні про успішні діючі підприємства, цехи на теренах Подільського краю, аби місцеве населення не виїжджало на заробітки за кордон, а залишалось працювати на рідній землі, біля рідної домівки, перебуваючи поруч із сім’єю.

Спочатку наша мобільна група завітала на вулицю Короленка, де розташований цех із переробки молока. Підприємець Тетяна Дронь привітно зустріла нас, показала виробництво, презентувала сири, які варяться з місцевої продукції. Нині цех постачає на ринок чотири види твердих сирів, які виготовляються без застосування  консервантів і користуються попитом серед споживачів.

А був час, коли Тетяна Дронь була безробітною. Тому звернулась у центр зайнятості, де їй запропонували пройти курс навчання, написати бізнес-план, отримати одноразову грошову виплату і за ці кошти започаткувати власну справу. Жінка скористалась такою можливістю і сьогодні її підприємство у числі успішних: за добу переробляє одну тонну молока, варить з нього 80 кг твердого сиру, дає роботу десятьом місцевим мешканцям. Це позитивний приклад того, як з допомогою спеціалістів центру зайнятості та особистої наполегливості започаткувати власну справу у бізнес-просторі.

Таким чином обласний центр зайнятості, зокрема його Шепетівська філія, допомогли багатьом землякам «стати на ноги», самостійно створювати достаток для себе та сім’ї.

Наступним місцем відвідин було ТОВ «Т-Стиль», що розташоване на вулиці Степана Бандери, 75-а. Розмах цього швейного виробництва, як для Шепетівки, вражаючий. Тут трудяться у дві зміни 162 швачки і ще 50 — в іншому цеху.

— А з часом, — зауважила начальник виробництва Вікторія Потапська, — плануємо створити у регіоні додатково понад дві сотні таких робочих місць.

Лариса Тригубець із с. Судилкова працює швачкою рік, має третій професійний розряд. Роботою задоволена, бо отримує непогану зарплатню.

Робочі місця Олени та Наталі — поруч. Перша виконує одну із складних операцій — вшиває замки-«блискавки» у швейні вироби, а інша — оверложує шви. Молодим жінкам робота подобається, бо розташована недалеко від місця проживання та й заробіток пристойний.

Пошуком і навчанням робітників на це швейне виробництво активно займаються спеціалісти служби зайнятості. За два останніх роки сюди працевлаштувалося 37 осіб із числа безробітних, яким запропонували освоїти професію за місцем проживання.

Заступник директора центру зайнятості Тамара Каштан уточнила, що з безробітними спочатку проводиться тестування на фахову придатність, потім проходить професійний відбір, далі особа знайомиться з роботодавцем і лише після цього розпочинається її професійне навчання. Такий підхід гарантує, що людина працюватиме за обраним фахом. У вересні на базі професійного ліцею здобуватиме професію швачки нова група безробітних жінок.

До речі, керівник виробництва «Т-Стиль» Вікторія Потапська самотужки проклала свій шлях до успіху. Вона освоїла ази шиття у Шепетівському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. Ця справа припала їй до душі. Далі дівчина навчалась у Київському університеті технологій та дизайну. Сьогодні Вікторія — і конструктор,  і технолог, і начальник виробництва ТОВ «Т-Стиль», швейні вироби якого успішно реалізуються не лише в Україні, а й за кордоном.

Вражені, ми залишали цех, де безперебійно цокотять швейні машинки. Радісно було бачити стільки людей за роботою в українському містечку, а не на полуничних плантаціях чи фабриках у Польщі.

А може, молодим краянам, перш ніж пакувати валізи за кордон, варто спробувати щось створити у рідній стороні? У багатьох це вийшло і у вас обов’язково вийде!