З кожним днем пандемія коронавірусу COVID-19 вражає у світі все більше людей. Аби вберегтися від інфікування закладам України, та й Шепетівки зокрема, вводять щораз суворіші умови дотримання карантинних заходів. Не винятком стали і церковні споруди міста. 

І хоча настоятелі храмів різних конфесій Шепетівки продовжують проводити Богослужіння, проте на вимогу Міністерства охорони здоров’я таки ввели обмежувальні заходи.

“Як священник, ніколи не думав, що буду так робити, але я заохочую усіх сидіти вдома. Мені дуже прикро, проте потрібно, щоб у церкві якомога менше людей збиралося разом. Особливо це стосується людей літнього віку та сімей, у яких є діти. На час карантину залишайтеся вдома, моліться, просіть Бога помочі.

Нині багато чого залежить від медперсоналу та влади, а також від нашого особистого відношення до подолання цієї небезпеки. У період духовного посту маємо більше часу, щоб проводити його з рідними вдома. Прийде момент, Бог відверне від нас цю небезпеку і ми знову зберемося у нашому храмі, щоб під спів великодніх дзвонів заспівати “Христос Воскрес!”, — повідомив під час свого відеозвернення у парафіяльній спільноті меседжера о. Василь Боднар, настоятель Шепетівської парафії УГКЦ.

За його словами, у храмах вже придбали антисептичні засоби та провели дезінфекцію своїх приміщень. Також о. Василь Боднар закликав долучатися до Богослужінь онлайн, які ведуться на офіційному сайті Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви м. Хмельницького.

Підтримали карантинні заходи також в Православній Церкві України.

“Ми дотримуємося того, що нам рекомендує МОЗ. Служби у нас будуть проводитися, але у форматі — священник, декілька хористів і прислужники, щоб подати кадило. Дотримуємося правила знаходження в одному храмі до 10 осіб. Масових Богослужінь не буде. Проте молитися у церкві будемо обов’язково. Якщо раптом виникне потреба у проведенні похоронної процесії, тоді служба буде проводитися напередодні із найближчими родичами. Великого скупчення створювати не будемо”, — розповів о. Василь Гетьман, настоятель Шепетівської парафії Православної Церкви України.

Є рішення про обмеження на час карантину і Священного Синоду Української Православної Церкви (МП).

“В храмі щораз протираємо ікони та ручки дверей дезінфекційними засобами. Самі постійно наносимо на руки антисептики. Ті, хто приймає записочки “за здоров’я” чи “за упокій”, знаходяться у медичних масках, бо найбільше контактують з парафіянами. Також змушені були скасовувати одне з останніх Богослужінь. Будемо надалі стежити за ситуацію, можливо доведеться ще якісь скасувати. Щоб створити безпечні умови для Богослужінь, винесли лавочки для літніх людей перед приміщенням церкви. Також маємо виведені колонки на вулицю, щоб було чутно службу. Винесли ікони. Причастя вже проводили на подвір’ї храму. Щоб люди, які мають бажання і відчувають потребу прийти до церкви, могли дотримуватися дистанції один від одного”, — ділиться о. Анатолій Вересюк, настоятель храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії.

Такі обмеження діятимуть лише на час карантину до 3 квітня. Але гарантій того, що цей термін не продовжать — немає. Тому святі отці закликають шепетівчан молитися вдома та більше уваги і спілкування приділяти своїм рідним.

Марина ЛОЖКІНА.