Чотирнадцятого квітня – п’ята річниця від початку антитерористичної операції (операції об’єднаних сил). Відтак, з нагоди цього дня у експозиції «Борці за Україну» музею М. Островського науковий співробітник установи Лідія Юхимович провела урок пам’яті.

На захід завітали студенти Шепетівського медичного училища та мами загиблих захисників – Максима Коваля, Ігоря Ляшенка, Олександра Тимошишина та Андрія Біленького.

Лідія Денисівна нагадала присутнім про жахливі події на Сході України.

— Наш музей – це те святе місце, де бережеться пам’ять про наших героїв-земляків. Кожен експонат тут дихає війною і має свою історію, — зазначила Лідія Юхимович. — Ледве не щодня надходять цінні речі від захисників. Тут і прапори різних бригад, у складі яких воювали і досі воюють шепетівчани, їхні фотокартки з передової, гільзи від снарядів, бронежилети тощо.

Приємно, що пам’ять про загиблих у зоні АТО/ООС бережеться не тільки у музеї. Її навіки закладають у віршовані рядки учасники літературно-мистецької студії «Доля». І у рамках пам’ятного уроку відбулася презентація збірки «Плачуть розпечені дзвони» шепетівських студійців, меценатом якої виступила Лариса Дерейко (Бабич) – кандидат медичних наук, доцент, лікар стоматолог-пародонтолог, співвласник стоматологічної клініки «Пародент» (м. Львів).

У книзі поміщена щемна лірика, присвячена шепетівським захисникам. Про неї розповіла керівник «Долі» Віра Кухарук. Вони і прочитала кілька поезій присутнім.

«Плачуть розпечені дзвони» — не перша книга місцевих поетів про війну на Сході України. «Небесна Сотня», «Трави пахнуть кров’ю», Два покоління – дві війни», авторські видання Віри Кухарук «Чорний ворон», «Розстріляне небо», — і це ще не весь перелік творчих доробок. А робота не вщухає. І це радує, адже свіча пам’яті про наших героїв не згасає.

Насамкінець заходу Віра Василівна подарувала присутнім мамам загиблих захисників примірники книги «Плачуть розпечені дзвони».