Уже багато років у Шепетівці функціонує технічне училище, де випускники навколишніх міст і сіл після закінчення 9-х та 11-х класів здобувають першу у своєму житті професію. І протягом усього часу педагогічний колектив училища прищеплював і прищеплює своїм учням не тільки навики з тієї чи іншої спеціальності, а ще й любов до Батьківщини, поваги до старшого покоління, людяності шляхом морально-патріотичного виховання.
Випускники училища достойно перейняли естафету від своїх батьків і дідів, які захищали рідну землю у Другій світовій війні, які виконували ратний обов’язок у далекому Афганістані, а також відстоюють незалежність країни на Сході, віддаючи найцінніше, що у них є, — життя.
Сьогодні на фасаді училища висять меморіальні дошки загиблим в АТО випускникам — Ярославу Давидову та Валерію Числюку. В училищі з ініціативи педагогічного колективу та учнів діє пошукова група з метою розшуку загиблих у військових конфліктах випускників училища та увічнення їхньої пам’яті.
Недавно пошуковці дізналися, що випускник училища із с. Сохужинці Ізяславського району Сергій Васильович Фурман 17 квітня 1985 року загинув у Афганістані й вирішили разом з Шепетівською СВА вшанувати його пам’ять, встановити воїну-інтернаціоналісту меморіальну дошку.
Також в училищі постійно проходять різноманітні змагання на честь воїнів-афганців, учасників АТО: з настільного тенісу, кульової стрільби, футболу, з орієнтування на місцевості тощо.
А в даний час у навчальному закладі проводиться місячник патріотичного виховання, присвячений подіям періоду Афганської війни, у якій брали участь чимало наших земляків у 1979–1989 роках. Крім спортивних змагань вихованці разом із своїм вчителем — колишнім воїном-афганцем, а нині викладачем курсу «Захист Вітчизни» В.А.Малошиком — проводять екскурсії у Музеї слави, що у приміщені Шепетівської СВА, де він розповідає учням про своїх побратимів, які загинули у Афганістані, а ще про тих, хто повернувся додому і живе нині з нами.
Частими гостями у навчальному закладі бувають ветерани-інтернаціоналісти, нинішні воїни. От і цього разу, у рамках місячника, були запрошені Валерій Лук’янчук, Віктор Чорноус, Микола Чайка, Микола Леончук, Ростислав Широкий, Валерій Окорський, настоятель храму мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії отець Анатолій Вересюк.
Цікаво, щоб ініціаторами зустрічі були учні училища Андрій Кирик, Назар Остапчук, Андрій Марушкевич, Владислав Аврамчук, яких підтримали їхні наставники.
Спочатку всі присутні переглянули фільм про життя тих, хто пройшов крізь афганське пекло. Юнаки з цікавістю дивилися і слухали розповіді ветеранів з екрана. Недавно дехто з тих, хто виступав з екрана, відійшов у вічність, та їхні голоси залишилися у пам’яті живих побратимів.
Микола Леончук розповів присутнім про свою службу та про загибель свого однополчанина, нашого земляка з с. Орлинець Сергія Зайчука.
Отець Анатолій — колишній водій, який на своїй бойовій машині подолав не одну тисячу кілометрів дорогами Афгану серед гір та пустель, перевозячи різні військові вантажі своїм побратимам, розповів, що спонукало його після служби в армії служити Богу. А ще повідав про те, як доводилось виконувати свій пастирський обов’язок на передовій на Сході України, де захисники Батьківщини просили Божого благословення, заступаючи на бойове чергування.
Організатори заходу влаштували цікаву вікторину запитань і відповідей.
Гості подарували учням диск автора та виконавця афганських пісень, колишнього воїна-інтернаціоналіста Івана Федаса, а бібліотека училища поповнилась книгою Ігоря Моісеєнка «Сектор обстрілу – «Аісти».
В.ПИПИЧ,
член Шепетівської СВА, учасник
бойових дій у Афганістані.