ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Подалірія – несподівана знахідка науковців

Подалірія – несподівана знахідка науковців

19 переглядів

Фахівці Національного природного парку «Мале Полісся» натрапили на новий для нашої місцевос­ті вид «червонокнижних» метеликів – Подалірій.

Недавно працівники Парку виявили представників даного виду у кількох різних локаціях НПП «Мале Полісся», що дає підстави стверджувати, що цей «червонокнижний» метелик поширений по усій території Парку.
— Подалірія (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) — метелик, представник родини Papilionidae. Розмах крил — 60-75 мм. Візерунок крил самця та самки майже ідентичний. Фон забарвлення — блідо-кремовий, з трьома довгими та двома короткими клиноподібними темно-сірими поперечними смугами та чорною облямівкою на передніх крилах. Задні крила мають чорні хвостики, дві клиноподібні темно-сірі смуги, сині місяцеподібні плями та по одному синьому очку з облямівкою чорного та цегляного кольору.
Зауважу, що на території області цей вид не представлений, його найбільша популяція у помірних і субтропічних широтах Європи, — розповів про знахідку директор НПП «Мале Полісся» Андрій Сасюк.
Також, за словами Андрія Володимировича, на території НПП «Мале Полісся» крім Подалірія радують око й інші «червонокнижні» метелики — Мнемозина (Parnassius mnemosyne) та Райдужниця велика (Apatura iris).
Працівники Парку продовжують спостереження за його унікальним біологічним розмаїттям. Це має важливе значення у природоохоронній діяльнос­ті. Адже завдяки постійним спостереженням і моніторингу можна побачити реальну картину життя природи, яка час­то приносить науковцям несподівані й приємні знахідки.

В.Василенко.

Залиште Ваш коментар
Перевести