Без перебільшення, у сфері культури працюють лише люди, які усім серцем і душею люб­лять свою справу — ентузіасти і фанати. До таких належать і подвижники культури Михайлюцької сільської ради.

На її території повноцінно функціонують три клубні заклади та дві бібліотеки. А працюють тут дійсно творчі і відповідальні люди: директор будинку культури с. Михайлючки Любов Яворська та художній керівник закладу Тетяна Костюк-Августинович, завідувач клубом с. Майдан-Лабуня Наталія Тещенко та завідувач клубом с. Цмівки Олена Руденко.
Так, лише у будинку культури с. Михайлючки з початку року проведено більше 70 заходів, до яких залучено близько 3000 осіб. Серед них і великі концертні програми, і конкурсно-розважальні шоу, і камерні форми роботи – тренінги, поетичні вітальні, артгодини тощо.
У закладах працюють і народознавчі студії, які доповнюються майстер-класами з виготовлення різноманітних оберегів.
Змістовні веселі вечірки навчають молодь проводити свій вільний час цікаво. Адже головне завдання закладів культури на селі — створити альтернативу беззмістовному, алкогольному дозвіллю, що, на жаль, все більше захоплює у полон молодих людей.
Постійно ведеться робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладу. Силами працівників Михайлюцького будинку культури облаштовано кімнати для творчості, для занять танцями. Триває ремонт гардеробної, яку хочуть переобладнати на кімнату для проведення малих форм дозвілля.
Добре розвинута і мережа гурткової роботи: на базі будинку культури діють два хореографічних гуртки для дітей — танцювальний колектив «Бешкетники» та студія східного танцю «Fresh», а також драматичний, естрадного і вокального співу, фольклорний колективи. У осінньо-зимовий період для жінок поновлює свою роботу фітнес-студія. Чекають своїх учасників і аматорські об’єднання — «Омріяні мандри», «Батьки і діти», «Клуб любителів мистецтва».
Це ж можна сказати і про Майдан-Лабунський та Цмівський сільські клуби. Жодне свято – чи то державне, чи місцеве – не обходиться без участі сільських аматорів. У Майдан-Лабуні це славнозвісний ансамбль «Берегиня», енергії учасників якого можуть позаздрити навіть молоді люди. Керує ним Наталія Тещенко. А у Цмівці — творча сім’я Руденків, де є і співаки, і актори, і читці.
Саме на таких людях — ініціативних, креативних, працелюбних, відповідальних — і тримається нині сільська культура, яка хоч і мерзне (адже найбільшою, поки що невирішеною, проблемою усіх закладів є відсутність опалення у зимовий період), але, попри все, живе, не тліє, а горить, підтримуючи життя у селах, несучи у маси добре і вічне, не даючи загинути народним скарбам, зберігаючи і примножуючи національну спадщину.
Тож прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята — Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва! Усім працівникам культури, ветеранам праці, майстрам народної творчості й аматорам сцени бажаю здоров’я, успіхів у професійній діяльності, невичерпної енергії, незгасного прагнення до самовдосконалення, творчого натхнення та щастя! Зичу нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових культурних проектів!
Валентина ГАЛІМСЬКА,
головний спеціаліст з питань культури відділу освіти та культури РДА, голова районної
організації профспілки працівників культури.

На знімку: працівники сфери культури Михайлюцької сільської ради.