Коли б їй, тендітній жінці, років зо п’ять тому хтось сказав, що вона стане до лав військовослужбовців, то Олена Драчук не повірила б. Та події на Сході і смерть чоловіка Валентина на війні перевернули її життя.

Заради дітей — Марічки та Ярослава — жінка мала бути сильною, мала пройти усі випробування долі, не дозволяла собі плакати. Мабуть, тому і стала контрактником в/ч А 3730, про що ні разу не пошкодувала.

А все почалося з волонтерської діяльності. З початку неоголошеної війни разом з такими з активістами, як і сама, Олена Драчук розпочала збирати гроші на потрібні речі для хлопців на передовій. Тоді у їхньому числі був чоловік Олени – нині покійний Валентин Драчук. Пригадує, як першими закупили приціли і передали їх на передову.

Часто з волонтерами бувала на передовій, не рідше як раз на місяць. Згодом, зваживши усе, підписала контракт на проходження військової служби.

Старший солдат Олена Драчук, механік-оператор «12-го містечка», за час проходження військової служби заслужено отримала медалі «Учасник АТО»,  «Ветеран війни», а торік — нагороду від міністра оборони України та іменний годинник.

Олена Драчук також займає активну громадську позицію. Жінка є членом координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання, головою ГО «Окрема тактична група–23», студенткою Хмельницького відділення МАУП (спеціалізація «психологія»).

А ще вона прекрасна мама. Впевнена, що діти військових дорослішають значно швидше. Її 10-річна донечка Марічка – учениця НВК № 1, така ж активна, як і матуся, має різні захоплення — танці, малювання, а ще відвідує гурткові заняття зі стрільби. А 20-річний син Ярослав – курсант Національної академії прикордонних військ ім. Б.Хмельницького, цьогорічний випускник.

Олена Драчук – яскравий приклад поєднання жіночності та незламної сили духу. Це справжня українська жінка, яка бореться і досягає поставлених цілей.

З нагоди 8 Березня пані Олена бажає усім представницям «слабкої статі» поважати та любити себе, бути коханими і завжди з посмішкою рухатися по життю. «Нехай у вас, любі жінки, завжди від щастя світяться очі», — додала насамкінець Олена Драчук.