ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Покликання — дарувати людям радість

Покликання — дарувати людям радість

31 переглядів

Саме завдяки відданим своїй справі фахівцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, зайняти гідне місце серед світових культур. Вона розкриває нашу сутність та учить нас бути українцями, де б ми не були. Без традиції — немає культури, а без культури — немає нації. А  ці традиції народжуються переважно в українських селах, як і талановиті діти, які згодом прославляють наш край у світі. І саме працівники культури  відкривають і розвивають ці таланти саме у художній самодіяльності і дарують своє мистецтво  землякам.

В аматорських колективах Ленковецької громади  понад шість сотень учасників художньої самодіяльності. Багато з них  вже не уявляють свого життя без сцени: Наталія Миколаївна Дідук з Коськова, Людмила Василівна Петрова з Лавриновець, Наталія Петрівна Парфенюк з Мокієвець, Оксана Володимирівна Яцкоборовська з Чотирбок, Сестри  Світлана Сидорчук та Ірина Коваль з Ленковець, Ольга Володимирівна Антощук з Сульжина — давні незмінні і уже улюблені публікою самодіяльні артисти. Уже давно і постійно  працюють і вокальні  аматорські колективи «Білопільчанка» з Білополя, «Лілея» з Лавриновець, «Ленківчанка» з Ленковець, «Молодички» з Сульжина, «Коськівчанка» з Коськова, «Пролісок» з Мокієвець, а також танцювальні, драматичні, музичні колективи, солісти, дуети, тріо, гумористи.

У кожному селі  є вишивальниці, в’язальниці та інші майстри, які демонструють свої вироби на виставках декоративно-прикладного мистецтва. Всіх цих людей навколо себе об’єднують працівники культури, серед яких ветерани, майстри своєї справи Андрій Редько, Тетяна Пикунець, Тетяна Рабощук з Чотирбок, Тетяна Краснолуцька, Віктор та Лідія Рожок з Сульжина, Наталія Зелінська та Олександр Карпюк з Коськова, Зоя Щеглова з В. Рішнівки, Оксана Никончук з Білополя, Світлана Сидорчук з Ленковець, Валентина Ковальчук з Лавриновець, Антоніна Мирончук з К. Рішнівки, Валентина Муранова з Пиляїв, Катерина Пасічник з Вишневого. Поруч з уже досвідченими  фахівцями креативна молодь: бібліотекарі Світлана Пекар з Коськова, Тетяна Закринична з Мокієвець,  Ангеліна Загоруйко з Ленковець,  талановита художниця Наталія Горобець та випускниця Київського національного університету культури і мистецтв Роксана Мартон — працівники будинку культури з Мокієвець, Людмила Ряба з Лавриновець, Тетяна Яцкоборовська з Чотирбок.

Всі працівники культури та аматори народної творчості намагаються культурно-мистецькими заходами дарувати людям  хвилини щастя і радості, можливість насолоджуватись творами мистецтва, доторкатись до невичерпного джерела традицій, обрядів, пісенної творчості та величезної мудрості, закладеній в  українській народній творчості багатьма поколіннями.

У переддень свята щиро зичу всім працівникам культури та аматорам народного мистецтва  міцного здоров’я, невичерпної творчості, задоволення від роботи та вдячних глядачів.

Лідія БОГУРСЬКА, провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ленковецької сільської ради.

Залиште Ваш коментар
Перевести