ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Померла онука останнього дореволюційного цукровара Шепетівки

Померла онука останнього дореволюційного цукровара Шепетівки

13 переглядів

Сьогодні, 15 серпня, у Франції на 90-му році життя упокоїлася Марія Рей, онука Юзефа Потоцького та Хелени Радзивілл.

Пані Марію, яка народилася 22 жовтня 1929 року, смерть застала у французькому замку Монтрезор. Саме там вона замешкувала впродовж останніх літ. Ця жінка фактично була «центром життя» своєї родини у Франції, куди переїхала з Польщі після Другої світової війни, вийшовши заміж за Станіслава Рея.

‒ Останніми роками ми практично щомісяця вели довгі телефонні розмови. Говорили про все: історію її родини, дитинство, бабусю Хелену, веселі та сумні епізоди родинного життя. Обговорювали навіть погоду та політичні події у світі. Вона завжди була неймовірно сильна, мудра, терпляча, любляча та весела. У будь-якій ситуації знаходила тепле слово та чудову усмішку, ‒ прокоментувала «Шепетівському віснику» Оксана Лобко, українська дослідниця історії родини Потоцьких.

Шепетівчани у грудні 2018 року мали можливість почути аудіозвернення Марії Рей до земляків її діда та бабусі. Його Оксана Лобко презентувала під час показу в музеї невідомого портрету Хелени Радзивілл, який уперше атрибутувала.

«Сердечно вітаю усіх гостей, котрі завітали на презентацію портрету моєї бабусі Хелени… Дякую за пам’ять про неї, а також дідуся Юзефа Потоцького, котрі дуже любили Україну, жили у Шепетівці та Антонінах», ‒ сказала, зокрема, тоді 89-річна Марія Рей.

Аудіозвернення Марії Рей можна прослухати за цим посиланням: https://fex.net/uk/s/stp60px

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести