Попереднього тижня у Шепетівському медичному училищі провели комплекс заходів, приурочених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. За словами завідуючої кабінетом «Довіра» Шепетівської ЦРЛ, лікаря-інфекціоніста Валентини Молокопой, щороку у кабінеті проходять тестування 5-6 тисяч громадян.

За станом на 1 грудня цього року на обліку у Шепетівській ЦРЛ перебувають 80 осіб зі статусом ВІЛ-позитивних. Серед них четверо дітей. Усі вони отримують пожиттєву антиретровірусну терапію за кошти з державного бюджету.

 

Саме у рамках профілактичної роботи серед студентів був організований «круглий стіл» на тему ВІЛ-інфекції, який провела Валентина Молокопой. Лікар  поінформувала про шляхи зараження цією недугою, зокрема, статевий та через кров (ін’єкційний), її лікування. Валентина Леонідівна повідомила, що серед хворих осіб є й такі, які відмовилися від антиретровірусної терапії, бо соромляться свого діагнозу. Співробітники кабінету «Довіра» не можуть їх змусити лікуватися, а відтак, трапляються летальні випадки – до 10–15 на рік. Варто  зазначити, що здебільшого об’єктами зараження стають молоді люди – від 15 до 30 років.

Студенти також мали нагоду послухати лекцію столичного спеціаліста з роботи з ВІЛ-позитивними людьми Мілана Загоруйка, який, до слова, є випускником Шепетівського медучилища. Він розповів про роботу служби, а також презентував  швидкі експрес-тести на виявлення гепатитів В та С, сифілісу, ВІЛ-інфекції. Такі товари, як повідомив Мілан, є благодійною допомогою і видаються безкоштовно у центрах соціальних служб, кабінетах «Довіра» тощо.

У рамках заходів, приурочених Дню боротьби зі СНІДом, майбутні медики підготували санітарні бюлетені на цю тему. Так звані інформаційні стенди розвісили на стінах навчального закладу. Адже, як відомо, попереджений – значить озброєний.