Цього року сезон полювання на хутрових звірів і  копитних тварин розпочнеться з 10 листопада.

   Погожа осінь з її затяжним «бабиним літом» додала немало приємних миттєвостей любителям спілкування з природою. А  надто тим, хто відводить, як кажуть, душу за «тихим» полюванням. Тож у лісі у цю пору й  грибників не бракує, й чимало прихильників провести своє дозвілля на мальовничих лісових  галявинах.

   Та, коли в одних «грибний азарт» у розпалі, то мисливцям з добуванням зайця чи кабана, незважаючи на звичні для  того строки, довелося зачекати.

   – У зв’язку з теплою погодою для цієї пори року, адже температура сягала в середньому від дванадцяти  до двадцяти «плюсових» градусів, у лісових  масивах стало доволі  людно. Тож відповідно до  листа Хмельницького обласного управління лісового та мисливського  господарства у ДП «Шепетівський лісгосп»  видано наказ, згідно з  яким колективне та облавне полювання на  диких  парнокопитних тварин розпочнеться з 10 листопада. І триватиме по 30 грудня  поточного року, – коментує мисливствознавець Шепетівського району Руслан Танчук. – Цього вимагає й Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, забезпечення дотримання правил техніки безпеки при проведенні полювання.

   Тож, подія, довгоочікувана для кожного  шепетівського мисливця, хоч із запізненням, та все ж розпочнеться.

 –  Стосовно кожного виду тварин встановлюються окремі строки полювання. Так, зокрема на кабана, козулю європейську (і на самку, і на самця) та молодняк зазначених видів дозволено полювати до кінця року, на зайця русака, лисицю, єнотовидного собаку – до кінця січня 2019 року, втім, як і на бобра, – каже Руслан Танчук. –  Полювати на копитних індивідуально дозволяється в усі дні тижня. Днями колективного та облавного полювання є субота та неділя.

    Полювання можна здійснювати при наявності відповідних документів на право полювання, а саме: посвідчення мисливця, контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозволу на добування мисливських тварин (ліцензії, відстрільної картки), відповідного дозволу на право користування вогнепальною мисливською зброєю, паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання», – зауважує Руслан Анатолійович.

    Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

    Виявлені у мисливця чи мисливського господарства тварини (або їх частини) та знаряддя добування таких тварин, законність набуття яких не підтверджена відповідними документами, вважаються незаконно добутими (ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»). Особи, винні у незаконному полюванні, несуть адміністративну чи кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України, – попереджають лісівники.

   – Також забороняється стріляти «на шум», по цілі, яку нечітко видно (під час туману, у сутінках, проти сонця та ін.) При полюванні у густому лісі, очереті необхідно бути особливо уважним, дотримуватись взятого напрямку, частіше підтримувати зв’язок з іншими мисливцями, – наголошує мисливствознавець.

    Нагадаємо також, що із серпня триває сезон полювання на пернату дичину.

    Водночас не варто забувати, що охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання, норм добування та техніки безпеки забезпечуватимуть рейдові бригади, до складу яких входять представники державної лісової охорони, мобільних рейдових груп, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.

   Тож незабутніх вам вражень і, як мовиться: ні пуху, ні пера!

Знімок з Інтернету.