ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Пора садити ліси

Пора садити ліси

15 переглядів

Незважаючи на карантин, весна впевнено вступає у свої права. А це значить — настав час висаджувати ліс.
Садіння лісу для лісівника – одне з його головних завдань і, мовби, освячений покликанням ритуал, до якого старанно готуються і люди, і техніка. Весна ж, як завжди, вносить якісь свої корективи — цього року вона видалась ранньою, але затяжною, вдень повітря прогрівається до плюсових температур, а вночі — заморозки.
Грунт у хвойних лісах здебільшого піщаний, тому якщо не висадити сіянці зараз, то з підвищенням температури повітря, він почне засихати. У лісгоспі упевнені, що висаджування лісу має йти по плану попри усі нинішні негаразди. Адже тут головне – не згаяти час, сприятливий для створення лісів.

— Незважаючи на важкий час у нашій країні, лісівники залишаються на своїх робочих місцях і виконують функції, покладені на них державою. Головне завдання на сьогодні — вчасно та якісно провести весняні роботи з відновлення лісових насаджень. Адже весна не чекає, потрібно не пропустити момент, коли природні умови є оптимальними для приживлення щойно висаджених маленьких сіянців, — коментує хід весняної лісокультурної кампанії директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк.
У лісах Шепетівщини цього сезону лісівники планують відновити 145 га зрубів, з них 80 га — шляхом створення лісових культур цінних порід.
Зараз активно проводиться створення лісових культур у всіх лісництвах лісгоспу, вже висаджено близько 100 тисяч сіянців сосни, дуба, ялини на площі 20 га.
— Цього року, крім основних лісотворних порід, які проростають у наших лісах, плануємо висадити ще платан, горіхи (чорний та грецький), береку (різновид горобини). Також практикуємо створення насаджень з сіянців із закритою кореневою системою, що дасть змогу краще адаптуватися молодим сіянцям в умовах лісу, — каже Володимир Михайлович. — Не забуваємо провести і доповнення лісових культур, створених у попередні роки.
У планах лісівників також створення близько 3 га плантацій новорічних ялин, де у майбутньому планують виростити понад 7 тисяч зелених красунь для місцевих жителів на період новорічно-різдвяних свят.
До речі, науковці довели, що молодий сосновий ліс вважається найкращим місцем для прогулянок і оздоровлення. До складу фітонцидів, які виділяє сосна, входять інгредієнти, що знешкоджують широкий спектр небезпечних мік­роорганізмів.
А Шепетівщина має не лише чи не найбільшу в області площу лісів, а і є унікальною за їхнім складом. Тож, примножуючи це надбання природи, доброю справою є посадити хоча б одне дерево, не кажучи уже про цілий ліс. 
— Уже понад півтора десятки років усі роботи із садіння і догляду лісів фінансує сам держлісгосп, для якого ця стаття витрат фактично перетворилася на додаткове самооподаткування в інтересах держави і майбутніх поколінь українців, яким ми зобов’язані передати не гірші зелені багатства, ніж дісталися нам від дідів і батьків, — каже Володимир Сасюк. — Сьогодні лісівники Шепетівщини не стоять осторонь й проблеми, яка склалася з коронавірусною пандемією. Зокрема, працівники ДП «Шепетівський лісгосп» та первинна профспілкова організація підприємства долучилися до збору коштів для закупівлі у Шепетівську ЦРЛ апаратів штучної вентиляції легень, який проводить ініціативна група на чолі з Наталією Завістовською та за підтримки Благодійного фонду «Зміцнення громад».
Згідно з Наказом Державного агентства лісових ресурсів України від 30.03.2020 р. № 106 установлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року. Проте наші лісівники продовжують почергово працювати у цей складний для нашої країни час і гідно несуть свою службу з охорони, захисту та відтворення лісу.
Карантин — не привід припиняти дбати про ліси й примножувати зелене багатство краю. У цей непростий для України і, звичайно, для лісового господарства час необхідно працювати не тільки, щоб вижити, а жити повноцінним життям, жити красиво, дбати про майбутнє. А красу нам несе природа, яку ми зобов’язані примножувати, підтримувати і оберігати.
Наш кор.

Залиште Ваш коментар
Перевести