ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Порушників карантину судитимуть у суді

Порушників карантину судитимуть у суді

За станом на 21 квітня до Шепетівського міськрайонного суду надійшло 4 матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності через порушення правил карантину.

«Це три складених адмінпротоколи у м. Шепетівці про порушення підприємцями умов щодо продажу товарів, які не входять до списоку дозволених на час карантину. А також один адмінпротокол у Шепетівському районі на мешканця, який ходив без медичної маски та документів, що підтверджують особу», — розповідає Володимир Лебідь, т. в. о. заступника начальника Шепетівського відділу поліції.
Капітан поліції додав, що за розглядом справ у суді порушники можуть отримати штраф: на фізичну особу — від 17 тисяч гривень, на юридичну — від 34 тисяч гривень.
Нагадаємо, що поліція також контролює порушення умов самоізоляції серед людей, котрі повернулися з-за кордону, та тих, які є контакт­ними особами уже виявлених інфікованих.
«За весь час карантину на території Шепетівщини на вимушеній самоізоляції було 270 людей. Більша частина з них уже пройшла 14-денну ізоляцію. Зараз під контролем 92 особи. Це 47 мешканців Шепетівки та 45 — Шепетівського району. Щоразу кількість таких людей змінюється: у когось закінчується термін самоізоляції, а хтось, навпаки, додається у список, оскільки повернувся з-за кордону чи перебував у контакті з нововиявленими інфікованими на коронавірус», — розповідає завідувач Шепетівського відділу лабораторного цент­ру МОЗ Володимир Мазаєв.
Проте люди, котрі підписують добровільну інформовану згоду на дотримання умов самоізоляції, на жаль, не завжди відповідально виконують узяті зобов’язання. Дев’ятий випадок інфікування, за станом на 21 квітня, став прикладом безвідповідального ставлення до затверджених умов самоізоляції.
«Молодий чоловік, 1993 року народження, недавно повернувся з Польщі. Там він ймовірно інфікувався на COVID-19. А по приїзду став джерелом зараження попередньо підтвердженого хворого на коронавірус — чоловіка, 1953 року народження, який був з кола близького оточення», — інформує Микола Кикоть, керівник міського штабу з ліквідації нас­лідків надзвичайної ситуації.
У 27-річного хлопця інфікування проходить безсимптомно. Він є лише носієм вірусу, видимих ознак хвороби у нього немає. Певно тому молодий чоловік почувався безпечно і дозволив собі зустрічі з рідними та друзями, наражаючи їх на небезпеку зараження коронавірусною хворобою. Коло контактних осіб інфікованого наразі складають 22 особи. За словами завіду­вача Шепетівського відділу лабораторного центру МОЗ Володимира Мазаєва, інформацію про факт недотримання умов самоізоляції уже передано у поліції.
Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести