У вівторок, 4 грудня, у залі засідань музею М.Островського відбувся випуск слухачів курсу «Маркетинговий менеджмент». Знання з основ економіки здобували… кадрові військові.

Заінтриговані, ми вирішили прийти на цей захід, послухати, чому і з якою метою військовослужбовці освоюють ази менеджменту, а не нові бойові технології, сучасну зброю.

 

Із виступів організаторів стало зрозумілим, що з 2000 року НАТО підтримує Україну у реалізації Програми перепідготовки колишніх військових та тих, котрі невдовзі будуть звільнені у запас, аби підвищити їхні шанси на працевлаштування у цивільному житті. На сьогодні за цією Програмою пройшли навчання уже близько 10000 військовослужбовців у 60 населених пунктах України.

Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дав змогу здійснити перепідготовку близько 800 осіб. У їхньому числі й група шепетівчан, яка була створена за сприяння керівництва Шепетівського об’єднаного міського військового комісаріату. Два десятки офіцерів регіону (хто звільнився з армії і хто ще служить) навчались за 300-годинною програмою у вільний від основної роботи та вечірній час.

Заняття проводили професори, викладачі Рівненського національного університету водного господарювання та природокористування, Київського національного економічного університету ім. В.Гетьмана (КНЕУ), працівники місцевого центру зайнятості. Навчались офіцери безкоштовно, забезпечувались навчальною літературою, методичними посібниками, програмами.

Перед присутніми виступив менеджер Програми «НАТО–Україна» Кристофер Штауд. Спілкуватись йому допомагала перекладач. Він наголосив, що Програма створена, аби сприяти звільненим у запас військовим зробити кар’єру у цивільному житті. Вона упродовж багатьох років діє у країнах – членах НАТО і вже успішно практикується в Україні.

Запроваджено також семінари із психологічної реабілітації учасників АТО та ООС. На даний час таких вже проведено 186, їх відвідали більше 7 тисяч осіб. Діятиме і спеціальний фонд з побудови системи переходу від військового до цивільного життя.

Американець подякував усім, хто долучився до навчання, побажав успіхів, сказав, що майже рік їхня структура цікавитиметься, як відвідувачі курсів влаштувалися у цивільному житті, а потім усі дані з бази будуть видалені.

Із успішним завершенням курсу навчання офіцерів вітала Тамара Каштан — представник Шепетівського центру зайнятості. Вона побажала, аби здобуті знання обов’язково знадобились, щоб у чоловіків не було більше потреби братися до зброї, а натомість вони вирощували врожай, займались бізнесом, підприємництвом.

Віктор Дзюба, заступник військового комісара Шепетівського ОМВК, також відвідував згадані курси. Він сказав, що отримані знання відкривають нові можливості для офіцерів, котрі згодом підуть у запас, подякував викладачам за цікаві змістовні лекції, набуті знання.

Далі декан КНЕУ Олександр Востряков разом із Кристофером Штаудом вручили слухачам курсів свідоцтва про підвищення кваліфікації за спеціальністю «Маркетинговий менеджмент». Потім учасники заходу обмінялися думками. Поспілкувавшись, приступили до роботи, бо йти у запас їм поки що не час.

 

На знімку: група офіцерів з новими свідоцтвами (менеджер Кристофер Штауд  – п’ятий праворуч).