Про це Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив під час відвідування ВАТ «Белгіпс» у п’ятницю, 27 березня.

Судячи з виступу пана Лукашенка, він рішуче проти згортання роботи промислових підприємств, до чого вдаються в багатьох країнах світу задля уповільнення поширення коронавірусу. Адже наслідки цього для широких верств громадськості вже за кілька місяців можуть стати гіршими, ніж масштаби враження коронавірусною інфекцією.

«Треба це пережити гідно. Тому що у нас немає труби, і ми не друкуємо долари. Америка може надрукувати два трильйони доларів — вони будуть стимулювати економіку. Ми не можемо собі це дозволити. У нас немає верстата, труби. І ми не такі багаті, як Німеччина», — цитує Олександра Григоровича білоруське інформагентство «Белта».

Нинішні реалії, коли з метою боротьби із поширенням COVID-2019 країни закривають свої кордони, обмежують пересування людей тощо, глава Білорусі вважає «психозом». Згодом, коли усе трохи стихне, пообіцяв розповісти «дуже багато цікавого» про коронавірус.

Як уточнив Лукашенко, Білорусь «замикати» не будуть, бо за сучасних реалій жодні кордони повністю зачинити неможливо. Також триватиме навчальний процес у школах.

З приводу ажіотажного попиту на деякі харчі, як от на гречану крупу, він запевнив, що цього продукту в Білорусі вистачить на півроку вперед. «Немає ніяких великих проблем. Ну не буде гречки, будемо пшоняну кашу їсти… Не забувайте, що у нас картопля є. Так що ми з голоду не помремо», — підкреслив білоруський лідер.

Володимир КОВАЛЬЧУК.

Фото: 24tv.ua