На Хмельницькій АЕС відбулося засідання балансової комісії за підсумками роботи 2022 року за участі очільника НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна. Того ж дня у ході наради обговорили перспективи будівництва нових енергопотужностей в Україні та участі ХАЕС у цьому процесі.
На нараді підбили підсумки роботи ХАЕС у попередньому році, зокрема у звіті балансової комісії висвітлено виконання виробничих, економічних програм, дотримання вимог пожежної безпеки, охорони праці та фізичного захисту, наявність порушень у роботі АЕС, рівень трудової дисципліни.
На зустрічі учасники обговорили роботу атомної галузі в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну та викликів, пов’язаних з ворожими обстрілами об’єктів вітчизняної критичної інфраструктури. Петро Котін наголосив: «Ми пройшли дуже складний рік, ніхто й ніколи раніше не працював в умовах, коли ворог навмисне вдається до ядерного терору, наражаючи на небезпеку весь цивілізований світ. Однак і НАЕК «Енергоатом», і його відокремлені підрозділи продовжили ефективно працювати, тим самим наближаючи нашу Перемогу».
У рамках цього візиту очільник НАЕК «Енергоатом» також провів з керівництвом та спеціалістами ХАЕС нараду з виробничих питань. Її учасники відвідали недобудований третій мільйонник, оглянули виробничі потужності наймолодшої вітчизняної АЕС, зокрема майданчик комбінату спеціальних будівельних конструкцій, проаналізували можливість його використання для будівництва залізобетонних конструкцій блоків АР 1000.
Генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра під час наради наголосив, що усі завдання, поставлені державою перед Хмельницькою АЕС, будуть і надалі виконуватися: «Хочу подякувати нашому колективу за злагоджену роботу у минулому році. Було і залишається багато викликів, проте, окрім основної роботи, працівники ХАЕС долучаються і до допомоги ЗСУ, і до волонтерської діяльності. У такому єднанні маємо працювати і у 2023 році».
Під час зустрічі на Хмельницькій АЕС президент енергокомпанії Петро Котін та голова первинної профспілкової організації компанії Олексій Лич нагородили Почесною грамотою ДП «НАЕК «Енергоатом» колектив відділу технічного контролю ХАЕС з нагоди 35-річного ювілею.
Також відзнакою «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» нагороджено машиністку крана 5-го розряду енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС Ірину Іващенко, начальника зміни енергоблока атомної електростанції Іллю Кучерова та провідного інженера служби надійності, ресурсу і продовження експлуатації Світлану Хатьомкіну.
Того ж дня керівник НАЕК «Енергоатом» разом з генеральним директором ХАЕС Андрієм Козюрою та заступником головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки Віталієм Литусом зустрівся з інспекторами місії Міжнародного агентства з атомної енергії Робертом Ларсеном та Лаурою Міцевскі. Подякувавши за роботу місій МАГАТЕ на українських АЕС, президент «Енергоатома» Петро Котін наголосив на важливості постійного перебування представників агентства на атомних електростанціях задля можливості безперервного контролю і моніторингу ядерної та радіаційної безпеки.
«Ваша місія, безперечно, важлива та необхідна, адже сприяє захисту наших атомних об’єктів від можливих провокацій з боку росії. Таких провокацій було уже чимало: фіксувались прольоти ракет і безпілотника-«шахеда» у небезпечній близькості від ядерних реакторів, падіння ракети на майданчик Південноукраїнської АЕС за 300 метрів від енергоблока. Присутність інспекторів МАГАТЕ має стримати рашистів від вчинення подібних дій», – зауважив очільник НАЕК «Енергоатом».
Крім того він зазначив, що інспектори МАГАТЕ мають можливість аналізувати вплив російських військових ударів по енергетичній інфраструктурі України та доносити відповідну інформацію до усієї світової спільноти.
Нагадаємо, що з січня 2023 року постійні місії Агентства працюють на всіх українських атомних електростанціях, розташованих на контрольованій державою території. На тимчасово окупованій Запорізькій АЕС представники МАГАТЕ перебувають з початку вересня 2022 року. Запит на розміщення таких місій надійшов до Міжнародного агентства з атомної енергії від Президента України В.Зеленського та Міненерго.
Тетяна СТЕПАНЮК.
Фото Сергія ЦИМБАЛІСТА.