ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ При обранні членів виборчкомів слід враховувати не лише «партійну складову», а й компетентність — Юрій Ануфрієв

При обранні членів виборчкомів слід враховувати не лише «партійну складову», а й компетентність — Юрій Ануфрієв

8 переглядів

Своїми враженнями від перебігу місцевих виборів та підведення підсумків голосування у нашому регіоні поділився представник обласного осередку ВГО «Комітет виборців України» в середу, 4 листопада.

«Ми стикнулися з неготовністю багатьох виборчих комісій до роботи в умовах нового виборчого законодавства. Дуже часто зустрічали випадки некомпетентності членів комісій, причому всіх рівнів — до територіальної, селищної, сільської. Внаслідок цього є велика кількість неправильно заповнених протоколів, випадки різного трактування заповнення бюлетеня», — сказав Юрій Ануфрієв у коментарі програмі Суспільного радіо «Вся країна».

Також пан Юрій зазначив: «Є необхідність зміни підходів до процесу формування складів комісій. Слід враховувати не тільки «партійну складову», а й компетентність кандидатів.

Адже не зважаючи на те, що з допомогою ЦВК, міжнародної фундації виборчих систем IFES проводилося навчання членів дільничних і територіальних виборчих комісій, ми бачимо, що воно не завжди досягло своєї мети. Бо проводилося онлайн, а члени комісій не скрізь мали технічну можливість брати участь у такому навчанні. А ще не завжди, мабуть, поставилися серйозно до цього навчання…


Маючи великий відсоток зіпсованих бюлетенів через нову форму бюлетеня і приклади неправильного трактування змісту бюлетеня, зараз у багатьох комісіях триває перерахунок результатів голосування. Саме тому ми на сайті ЦВК бачимо таке повільне внесення цих результатів».

Наш кор.

Залиште Ваш коментар
Перевести