Протягом останніх місяців комунальне некомерційне підприємство «Шепетівська центральна районна лікарня» отримало нове сучасне медичне обладнання.

 

— Це велика підмога для лікарні, яка цілодобово надає невідкладну допомогу мешканцям Шепетівщини і уже скоро, відповідно до реформування медицини вторинної ланки, обслуговуватиме Шепетівський госпітальний округ. З використанням придбаного медичного обладнання покращилась організація та якість обстеження та лікування хворих, — зазначила головний лікар ЦРЛ Валентина Савчук.

Зокрема, за кошти державного та районного бюджетів (на загальну суму 1 млн. 086 тис. грн.) закуплено апарат штучної вентиляції легень, який встановлено у відділенні  анестезіології та інтенсивної терапії. Завідувач відділенням Валерій Сивоконюк відзначив, що ця та інша придбана медтехніка відповідає рівню сучасних клінік України та Європи.

Також два холтери електрокардіограми й артеріального тиску «SDMS PRO 1+1» надійшли для кардіологічного відділення та кардіологічного кабінету консультативно-діагностичної поліклініки ЦРЛ. Дослідження такими апаратами полягає у безперервній реєстрації електрокардіограми та артеріального тиску протягом 24 годин і більше.

Запис ЕКГ здійснюється за допомогою спеціального портативного апарата, який пацієнт носить із собою (на ремені через плече або на поясі). Це дає можливість виявити порушення у роботі серця та коливання АТ, навіть якщо вони трапляються дуже рідко.

Отримав набір ректосигмоскопа й хірургічний кабінет консультативно-діагностичної поліклініки ЦРЛ. Цей апарат застосовується у медицині для огляду слизової оболонки прямої і сигмоподібної кишок. Ректоскоп дозволяє виявити рубцеві звуження, пухлини, виразки, при необхідності взяти шматочок тканини для гістологічного дослідження (біопсія) та видалити поліпи прямої кишки.

 Відтепер у клініко-діагностичній лабораторії консультативно-діагностичної поліклініки ЦРЛ працює і напівавтоматичний 4-канальний коагулометр. Цей пристрій призначений для вимірювання повного та фундаментального кола досліджень системи згортання крові із застосуванням різних комбінацій форм подання результатів.

У всіх відділення ЦРЛ з’явились також персональні комп’ютери та принтери.  

Оновлення технічної бази Шепетівської ЦРЛ відбувалося й завдяки коштам  обласного бюджету за сприянням депутатів Хмельницької обласної ради. Загалом таким чином придбано обладнання на суму 877 тис. 502 грн. Серед новинок — мобільна рентгенологічна система IMAX–101, яка використовуватиметься у рентгенодіагностичному відділенні ЦРЛ, апарат штучної вентиляції легень — в операційній хірургічного відділення.

За кошти районного бюджету придбано шприцевий інфузійний дозатор (інфузомат)  для інфекційного відділення, що допомагає вводити ліки з певною швидкістю, а міська рада посприяла у закупівлі отоларингологічного крісла для спеціалізованого хірургічного відділення та обладнання для урологічного відділення на загальну суму 37 тис. 500 грн.

За благодійні кошти лікарня придбала операційну лампу LEDL–260, яка встановлена в операційній відділення невідкладної медичної допомоги. Вона використовується для освітлення та створення безтіньового ефекту в робочому полі лікаря під час проведення операцій та при діагностичних медичних дослідженнях.

Загалом технічні новинки у лікувальному закладі – це помічники у діагностуванні та лікуванні недуг, з якими звертаються краяни до місцевих працівників охорони здоров’я. З їхньою допомогою боротьба за здоров’я громадян стає ефективнішою.

— Протягом останніх кількох років я та члени моєї сім’ї неодноразово лікувалися у Шепетівській ЦРЛ. Хочу відзначити, що заклад змінився, став більш сучасним: доглянута територія, у багатьох відділеннях проведено капітальні ремонти, придбано нове сучасне обладнання. Усе це сприяє одужанню хворих, оздоровленню пацієнтів, — поділилась думками шепетівчанка Людмила Колесник.

Підготувала Є.ЛИТВИНЧУК.