Таку назву мало фольклорне дійство, що відбулося у міському парку культури і відпочинку 16 лютого.
Колодій – одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи, відоме як Колодій, Колодка, Масниці, Колодки, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, Загальниця, Ніжкові заговини тощо. Це різні назви давнього свята.
Вважають, що Колодій є богом шлюбу, примирення і взаєморозуміння. Приходить до людей на Стрітення. А ще це прославлення Сонця.
У Шепетівці свято Колодія розпочали святковою програмою, зокрема, виступом муніципального ест­радно-духового оркестру. Також глядачів звеселяли вихованці Центру дитячо-юнацької творчості та загальноосвітніх навчальних закладів Шепетівки.
Далі колективи міського будинку культури продемонстрували обрядові дійства на честь весняного пробудження природи.
Глядачі побачили, як наші пращури протягом тижня святкували Колодія: у понеділок «колодка народжувалась», у вівторок – «охрещувалась», у середу – «похрестини», у четвер – «помирала», у п’ятницю «колодку хоронили», у суботу — «оплакування колодки». А у неділю відбувалося завершення долі «колодки» — молоді заміжні жінки «волочили колодку». Вони прив’язували її до тіл неодружених парубків, які не побралися попереднього року.
Окрім святкового концерту у парку провели змагання з перетягування канату, підіймання гирі, грали в дартс.
А бібліотекарі міста вкотре зібрали своїх шанувальників. Маленькі городяни переглядали книжкові новинки, тішилися ляльковими епізодами з казок, розгадували загадки, брали участь у вікторині.

Наш кор.