ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсвіта Прийшов з мобільним? Повертайся додому

Прийшов з мобільним? Повертайся додому

223 переглядів

У Китаї запровадили заборону на використання учнями шкіл мобільних телефонів і смартфонів. Мета — захистити дітей від залежності від інтернету та відеоігор.

Міністерство освіти Китайської Народної Республіки видало вказівку, згідно з якою учні початкових і середніх шкіл не можуть приносити мобільні телефони на територію навчального закладу.
Якщо ж учневі дійсно необхідна «мобілка» у школі, то в такому випадку його батькам чи опікунам треба надіслати спеціальний запит до адміністрації школи, йдеться в документі.

Після того, як заявку схвалять, учень може зайти на територію школи з мобільним телефоном, але повинен відразу віддати його спеціальним відповідальним особам на зберігання. Заходити з телефоном до класної кімнати йому категорично забороняється, уточнює Міжнародне радіо Китаю.

Вказівка міністерства також передбачає, що школам слід вживати додаткових заходів для задоволення потреб учнів в спілкуванні з батьками за допомогою телефонів, коли ті перебувають у школі.

Нагадаємо, що подібні заборони чи обмеження вже бути запроваджені у загальноосвітніх закладах низки країн світу, як от у Франції (2018 р.), подекуди в Канаді (2019 р.). Забороняли мобільні й у Греції, Азербайджані, Таджикистані, Туркменістані. А от Японія «дала задній хід» — спершу заборонила мобільні телефони та смартфони у школах, а потім знову їх дозволила.

В. К.

Залиште Ваш коментар
Перевести