Шепетівка… Рідне для нас слово. Сама назва нашого міста асоціюється із затишком, спокоєм, шелестом листя дерев. Вона оточена лісами. Здається, так було є і буде.
Але не усі замислюються над тим, що ліси потребують догляду. Саме цією благородною справою займається учнівське лісництво Шепетівської ЗОШ № 6 і діє воно у рамках еколого-просвітницької роботи директора цього підприємства «Шепетівський лісгосп».

За сприяння директора цього підприємства Володимира Михайловича Сасюка у 2014 році було відновлено роботу учнівського лісництва нашої школи «Юні лісівники».
Завдяки плідній співпраці з керівництвом і працівниками лісгоспу учні нашої школи отримали нагоду, як кажуть, заглибитись у лісознавство. Наші вихованці залучаються до збору насіння деревних порід, знайомляться із способами розмноження, висаджування та догляду за саджанцями лісових культур. Вчаться закладати шкілки, виготовляти і розвішувати шпаківні.
За підтримки і спонсорської допомоги ДП «Шепетівський лісгосп» члени нашого лісництва побували у безкоштовних навчально-екскурсійних поїздках до шишкосушарки у с. Климентовичах, лісорозсадника ДП «Шепетівський лісгосп», Пліщинського зразкового та Мальованського шкільних лісництв, Волинського лісонасіннєвого центру.
Така просвітницька робота сприяє екологічному та трудовому вихованню школярів, поглибленню світогляду та знань. Як результат, маємо призера II й III етапів та учасника IV етапу Всеукраїнської олімпіади з екології, учня 11 класу Юрія Лук’янчука.
Кілька років поспіль здобуваємо перемоги у Все- українському конкурсі «Птах року», обласних конкурсах «В об’єктиві натураліста», «Вчимось заповідувати».
За активну роботу та результативну участь керівника шкільного лісництва, вчительку біології А.О.Гоненко відзначено грамотою Міністерства освіти і науки. Члени лісництва також беруть участь у науково-дослідницькій роботі.
Суттєвою є і матеріальна підтримка шкільного лісництва. Адже у школі було створено кабінет екологічного виховання, надано допомогу з озеленення та облаштування пришкільної території, створено відпочинкові зони, подаровано посадковий матеріал для закладання алей та клумб, за що вдячні лісівникам учні, вчителі і батьки.
Напередодні Дня працівника лісу адміністрація, учнівський, педагогічний, батьківський колективи школи щиро вітають працівників ДП «Шепетівський лісгосп» та його очільника В.М.Сасюка із професійним святом. Бажаємо успіхів, нових здобутків, звершень та досягнень не лише на професійній ниві, а й у співпраці з учнівською молоддю!
Наталя ЩУР,
директор ЗОШ № 6.
На знімку: керівник шкільного лісництва «Юні лісівники», вчитель біології А.О.Гоненко (ліворуч) та члени лісництва Марина Вітюк (у центрі) та Джорджо Мізин (праворуч).