Сусідній із Шепетівкою райцентр, як і наше місто, має давню історію. “Музей Шереметьєвих” показав відбиток печатки з гербом Старокостянтинова на документі 1710 року. Дослідники придивилися до зображення і виявили козацькі “сліди”.
Міський герб Старокостянтинова відомий ще з другої половини XVI ст. На міських печатках відтоді незмінно фігурував родовий герб засновників міста – князів Острозьких (стріла над півколом, шестипроменевою зіркою та півмісяцем). Цей же герб фігурує й на представленій печатці, якою засвідчено документ 1710 року.
Щоправда, міський герб Старокостянтинова, який видно на відбитку, оточує не текст, як на більшості інших тогочасних міських печаток Речі Посполитої, а абревіатура: “PMSK”. Це зближує іконографію печатки зі зразками козацької сфрагістики, – йдеться у публікації музею.
А ще обабіч герба видніються дві кульки. Річ у тім, що їх розташовано надзвичайно близько до півкола таким чином, що складається враження, ніби вони є його продовженням. Тож наприкінці XVІII ст. цей сюжет гербу невірно “прочитали” і спотворили. А відтак, коли 1796 року герб затверджували у Російській імперії (вона захопила Старокостянтинів), то верхню його частину почали тлумачити як зображення напнутого лука зі стрілою.