ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Про лікарів-терапевтів Шепетівської ЦРЛ завжди відгукуються позитивно

Про лікарів-терапевтів Шепетівської ЦРЛ завжди відгукуються позитивно

66 переглядів

Нині нелегко виділити пріоритетність якогось одного відділення лікарні, бо усі вони є надважливими та допомагають рятувати життя людей. У КНП «Шепетівська центральна районна лікарня» існує аж 15 відділень. Днями ми поспілкуватися з лікарями-терапевтами.

Терапевтичне відділення ЦРЛ налічує близько 18 працівників. Це три лікарі, середній та молодший медичні персонали. Лікують тут переважно людей з хронічними хворобами, а також надають послуги з хоспісного лікування онкохворим.

Загалом відділення розраховане на 45 пацієнтів. Але, як зіз­нається Анжела Лаврук, завідувачка терапевтичного відділення, у січні–лютому кількість хворих може сягати понад 50.

— У холодний сезон пацієнтів завжди збільшується. Особливо тих, хто страждає на хронічні захворювання. І оскільки здебільшого нашими відвідувачами є люди старшого покоління, яким за 50 років, то без роботи ми ніколи не сидимо, — розповідає Анжела Лаврук.

Особливістю терапевтичного відділення є тісний контакт з хворими. Медикам доводиться часто спілкуватися з пацієнтами та налаштовувати їх на позитивний настрій. Адже, як зазначає пані Анжела, від морального стану хворого залежить швидкість його одужання.

— Старші люди часто одинокі. Їм бракує спілкування. Тому нам неодноразово доводиться виконувати функції не лише лікарів-терапевтів, а й часто психологів, — ділиться завідувачка терапевтичного відділення.

Анжела Федорівна Лаврук очолює відділення уже близько двох років. У Шепетівську ЦРЛ прийшла працювати відразу після університету. Перші 10 років трудилася як лікар-пульмонолог, а далі занурилася у терапевтичний напрямок. Загалом Анжела Федорівна має майже 30 років лікарського стажу.

— Я люблю свою роботу. Навіть власну комп’ютерну техніку принесла у відділення (сміється). Звичайно, багато чого хотілося б покращити: зробити капітальний ремонт приміщення, оновити санвузол, отримати якісніше медичне забезпечення… Але наразі робимо те, що у наших силах. Дякуємо спонсорам та благодійникам, завдяки яким вдалося облаштувати побут пацієнтів, зокрема замінити старі меблі на новіші. Також недавно від громади міста нам подарували кисневий концентрат, — розповідає Анжела Лаврук.

Попри солідний досвід роботи, Анжела Федорівна продовжує вчитися та підвищувати професійну кваліфікацію.

— Щороку їжджу на фахові курси до Києва, Львова, навіть за кордон. Також завдяки медичній реформі та певною мірою через спалах пандемії з’явилася значна кількість якісних україномовних вебінарів. Є й можливість, сидячи вдома, дивитися лекції медиків світового рівня, — розповідає пані Анжела.

І хоча практики закордонних медиків є цікавими, проте часто їх не можна застосувати у нас, в Україні, зокрема у Шепетівці.

— Я вільно володію англійською. Для мене немає бар’єрів у вивченні іноземного досвіду медицини. Але, на жаль, ми просто не маємо препаратів, які застосовують за європейськими протоколами. Їх елементарно ніде в Україні не продають. Діагностична база вітчизняних лікарень також дуже далека від бажаної, — зізнається Марія Біла, молода лікарка-терапевт, яка відносно недавно почала працювати у терапевтичному відділенні.

— Офіційно на посаді лікаря працюю вже рік. До цього два роки проходила тут інтернатуру. Загалом працювати у відділенні подобається, можна отримати хороший досвід. Лише шкодую, що технічне та медикаментозне забезпечення часто не дозволяє використати весь свій потенціал, — додає пані Марія.

— Наші терапевти — дуже хороші фахівці. Неодноразово до мене приходили пацієнти, щоб подякувати за лікування у цьому відділенні. А для лікаря добрий стан здоров’я його підопічного та позитивні відгуки про роботу є найкращою нагородою.
Разом з тим усі ми розуміємо, що в останні роки медицина практично не отримувала належного забезпечення. Через спалах коронавірусної хвороби почався позитивний рух у цьому напрямку, і то у більшості випадків завдяки зусиллям благодійників та спонсорів. Залишається сподіватися, що найближчим часом ситуація покращиться і наші фахівці зможуть надавати медичну допомогу з достойним рівнем технічного та медикаментозного забезпечення, — зауважує Валентина Савчук, головна лікарка Шепетівської центральної районної лікарні.

Спілкувалася Марина ЛОЖКІНА.

На знімку: завідувачка терапевтичного відділення ЦРЛ Анжела ЛАВРУК та
лікарка-терапевт Марія БІЛА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести