ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Про приїзд професора знали не всі

Про приїзд професора знали не всі

22 переглядів

Хоча охочих потрапити на прийом було чимало

 

Біля кабінету дерматовенеролога, що у поліклініці для дорослих Шепетівської ЦРЛ, зранку юрмилися люди. Вони хотіли потрапити на прийом до обласного дерматолога,  професора, доктора медичних наук, заслуженого лікаря України Олега Анатолійовича Каденка.

Оглянувши шепетівських пацієнтів, головний лікар обласного шкірно-венеричного диспансеру погодився відповісти на кілька актуальних запитань.

Олег Анатолійович повідомив, що метою його приїзду до Шепетівки є здійснення консультаційного прийому для хворих місцевих мешканців, під час якого будуть уточнюватись і коригуватись попередньо встановлені діагнози. Окремі пацієнти потребують високоспеціалізованої лікарської допомоги на третинному рівні медичного обслуговування у диспансері. Відомий дерматолог наголосив, що Шепетівська ЦРЛ починає працювати як госпітальний округ і це потребує радикальних змін у організації лікувального процесу. Лікар висловив свої пропозиції і зауваження, щодо поліпшення надання медичної допомоги.

Зокрема, його турбує те, що на Шепетівщині зареєстрована  незначна кількість інфекційних хворих, недостатнє число й пацієнтів із важким перебігом хвороб шкіри, через що  вони позбавлені належного лікування.

 На підтвердження своїх слів професор навів європейські середньостатистичні дані, які стосуються дерматологічних хвороб. За основу береться кількісний  прояв будь-якої хвороби щодо чисельності населення.

— Якщо у Європі атопічний дерматит сьогодні діагностується у 20 відсотків дитячого населення, то у Шепетівці зареєстровано лише два відсотки дітей, уражених цією недугою, — зауважує Олег Каденко. — Тобто  чимало шепетівських хлопчиків і дівчаток позбавлені лікарського нагляду. Тому  нині відповідальність за це певною мірою лягає на сімейних лікарів, педіатрів, які першими оглядають дітей. Те ж саме можна сказати і про хворих на псоріаз. Не всі вони взяті на облік. Відповідно, й не обслуговуються згідно із встановленими медичними протоколами.

 Заслуженого лікаря України  обурив той факт, що лише одну шепетівську дитину, хвору на атопічний дерматит, привели до нього на прийом. Було також мало пацієнтів й з іншими складними захворюваннями шкіри. На думку професора наступного разу потрібно заздалегідь інформувати населення про приїзд фахівців третинного рівня надання медичної допомоги, щоб усі охочі мали можливості  щодо уточнення і підтвердження складних, суперечливих діагнозів.

Головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру  наголосив, що нині  на консультації  до спеціалістів їхнього закладу можуть приїздити шепетівчани без направлень, аби не було утиску прав пацієнтів і щоб вони вчасно отримували кваліфіковану допомогу.

Олег Анатолійович запропонував, щоб його пропозиції щодо покращення рівня медичного обслуговування були заслухані на медичній раді Шепетівської ЦРЛ.

Професор констатував, що серед венеричних хвороб лідером є трихомоноз, а серед хвороб шкіри – дерматити. Вік сексуальної активності людей значно «помолодшав», лікарі уже реєструють навіть 13-річних пацієнтів, які хворіють венеричними захворюваннями. За його  спостереженням такими недугами жінки переважно хворіють до 30-літнього віку, а чоловіки – після тридцятирічного.

 — Останніми роками урізноманітнились види діагностики хвороб шкіри та венеричних захворювань. Багато приватних лабораторій є й у Шепетівці. Але це поки що не вплинуло на покращення ситуації щодо профілактики цих хвороб, які негативного впливають на демографію, — зауважив доктор медичних наук.

Наприкінці нашої розмови Олег Анатолійович побажав усім шепетівчанам бути уважними до свого здоров’я і здоров’я своїх дітей, не займатися самолікуванням, а обов’язково радитися з лікарями при будь-якому висипанні на шкірі, у тому числі й з фахівцями обласного профільного диспансеру, який він очолює.

Фото з Інтернету.

Залиште Ваш коментар
Перевести