Гістероскопія у гінекології: що це за метод і для чого він необхідний?
Продовжуємо розповідати на сторінках газети про сучасну діагностику та лікування у КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Сьогодні мова піде про ендоскопічні методи діагностики та лікування, які знайшли широке застосування практично у кожній галузі медицини. Не виняток і гінекологія.
Для пацієнток акушерсько-гінекологічного відділення КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» доступною є така процедура як гістероскопія. Це сучасний малоінвазивний спосіб обстеження і лікування порожнини матки. У матку вводиться тонкий зонд з оптичним датчиком на кінці. Датчик сканує і передає дані на монітор, завдяки чому гінеколог у режимі реального часу може оцінити стан порожнини матки, трубних кутів та шийки матки. У разі необхідності за допомогою того ж зонда можна зробити деякі хірургічні маніпуляції прямо у матці, а також перевірити стан пацієнтки після попередніх маніпуляцій.
Наголошуємо, що цей метод дозволяє виконувати як діагностичні, так і лікувальні процедури з мінімальним травматизмом, без додаткових розрізів і цілком безболісно, оскільки процедура з лікувальною метою відбувається під внутрішньовенним наркозом.
Показання для проведення діагностичної гістероскопії:
– порушення менструального циклу,
– непліддя,
– кровомазання під час менопаузи,
– підозра на такі захворювання: субмукозна лейоміома матки, поліпи ендометрію, аномалії розвитку матки, аденоміоз, внутрішньоматкові синехії (зрощення), ранні стадії раку ендометрію, залишки плідного яйця або чужорідне тіло у порожнині матки,
– невиношування вагітності,
– оцінка ефективності та контроль під час проведення гормонотерапії.
Показання для проведення лікувальної гістероскопії:
– наявність у порожнині матки поліпів ендометрію,
– потовщення ендометріального шару (гіперплазії),
– наявність міоми матки, розташованої під ендометрієм,
– наявність внутрішньоматкових перегородок і зрощень стінок органу,
– видалення з порожнини матки контрацептиву типу ВМС.
Однак треба враховувати, що існують і протипоказання для проведення гістероскопії. Зокрема:
– запальні процеси у сечостатевій системі,
– інфекційні захворювання у гострій стадії,
– пухлина на шийці матки,
– рясні кровотечі тощо.
В акушерсько-гінекологічному відділенні КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» процедуру гістероскопії з лікувальною метою проводить лікар-акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії Сергій Петрович Габінет. Гістероскопію з діагностичною метою також виконують лікарі жіночої консультацї.
Даний вид обстеження жінка не може призначити собі самостійно, обов’язковим є попередній огляд лікаря-гінеколога Шепетівської багатопрофільної лікарні та його рекомендація.
Лікарі-гінекологи КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» наголошують на важливості щорічного профілактичного огляду для профілактики онкологічних та інших захворювань.
Про здоров’я кожен і кожна мають турбуватися повсякчас.
(За матеріалами
КНП «Шепетівська
багатопрофільна лікарня»).