ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Програмні РРО: особливості використання режиму офлайн

Програмні РРО: особливості використання режиму офлайн

33 переглядів

Законом України від 20.09.2019 року ­ № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» передбачені нові норми щодо застосування РРО, зокрема, можливість використання програмних РРО, як альтернативу класичним.
При цьому, Законом України від 17.03.2020 року № 533-ІХ відтерміновано запровадження нових правил використання РРО, зокрема, можливість застосування програмних РРО до 01.08.2020 року.
Програмні РРО — це програмні, програмно-апаратні або програмно-технічні комплекси у вигляді технологічного та/або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої.
У програмних РРО фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер податкового органу. Заборон та обмежень щодо застосування одним суб’єктом господарювання програмного РРО поряд із класичними РРО не встановлено.
На період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням Книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО.
На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється у режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Суб’єкт господарювання може викорис­товувати фіскальні номери з діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу, не більше 168 годин протягом календарного місяця.
Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій у режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо у період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн-обміну.
У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції у режимі офлайн. Перевірити наявність цього чеку у базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи програмного РРО у режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера.
Інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання прог­рамного РРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер програмного РРО та про суб’єкта господарювання, для програмного РРО якого зарезервовано фіскальні номери.

Валентина ОРДИНСЬКА,
начальник Шепетівського управління
ГУ ДПС у Хмельницькій області.

Залиште Ваш коментар
Перевести